Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » állásinterjún a fizetési...

állásinterjún a fizetési igényt nettóba vagy bruttóba mondjam?

Figyelt kérdés
nem vagyok nagyravágyó, de kell a pénz pályakezdő vagyok, egy 80-90 ezer forintra gondoltam nettóba, de az annyit jelent h bruttó kb 130.000, az pedig pályakezdőnek nem pofátlanság elkérni? A cégnek többe kerülök. Középfokú végzettségem van. Kérdéseim: nettóba vagy bruttóba kérjem illetve nem pofátlanság 80 -90-et elkérni nettóba?
2012. márc. 25. 03:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában bruttóba kérik. S nem pofátlanság, hiába vagy pályakezdő, bár ez sok mindentől is függ. Milyen területen fogsz dolgozni, hány órába, kapsz-e még valami juttatást stb.
2012. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bruttóban kérd, de ha rákérdeznek, tedd is hozzá.
2012. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bruttóban, csak szegény munkavállaló a sok és gyakran változó szabályok közepette nem tudja könnyen a vágyott nettóból kiszámolni, hogy mennyi az bruttóban.


Többe kerülök a cégnek: A cégnek nem a bruttó összegbe kerülsz, mert még egy jó nagy tétel hozzá adódik, amit az államnak csenget be. Többek között ezért nem vagy csak kevesebb összegre jelentik be sok helyen az embert.

A munka értékét több tényező is meghatározhatja. Ha többe kerülsz a cégnek, mint amennyit ér a munkád, fel sem fog venni. De nem csak a közvetlen haszon számít. Sok olyan munkakör van, amelyen nem mutatható ki egy fillér haszon sem, de az egyéb tevékenységekhez elengedhetetlen. Mondhatni szükséges rossz.

2012. márc. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Én 190.000 Ft bruttó kezdőt kértem az egyik banktól. Szintén nincs felsőfokú végzettségem még, noha már csak egy államvizsga van hátra. Szerintem egyáltalán nem pofátlanság.
2012. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, én is bruttót gondoltam, de több helyen olvastam a nettót ezért kérdeztem rá.

3. válaszadó: hidd el én aztán pontosan tudom hogy mennyibe kerülök a cégnek, tudod pont beletaláltál mert gazdasági végzettségem van, és természetesen a kérdésbe úgy értettem hogy a bruttónál kerülök többe a munkaadónak, nem gondoltam hogy ezt külön ki kell emelni az hittem egyértelmű miről beszélek


És még egyszer köszi mindenkinek:)

2012. márc. 25. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:
De a harmadik honnan tudja, hogy értesz hozzá? ;-)
2012. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6:

Megfordítanám a kérdést, honnan feltételezi, hogy a kérdező nem tud ilyeneket, amihez amúgy gazdasági végzettség sem kell.

2012. márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én lottón nyertem a középfokú végzettségemet, de nem tudom, hogy milyen egyéb dolgot fizet még a munkaadóm. És nagyon sokan nem tudják. A megnevezését sem, nemhogy a mértékét. Azokat a tételeket ismerem, amelyeket a bruttó fizetésemből vonnak, de a számítás módját nem. A cég könyvelője is rosszul számolt, ezért évek óta az APEH visszautal nekünk pénzt túlfizetés miatt. A könyvelő szerint nem jár nekünk az a bérkedvezmény, ami az adóhivatal szerint igen. Pedig ő abból él. A bruttó feletti résznek a nevét sem tudom.
2012. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7. Segíts már, légy olyan jó, mit fizet a munkaadó az államnak a bérekre, s hogyan kell kiszámolni?
2012. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!