Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miként keresnétek munkát, ha...

Miként keresnétek munkát, ha hirdetésekben nem találtok, ismerősök nem tudnak semmit, a munkaügyi kijelenti ők nem tudnak munkát közvetíteni, stb?

Figyelt kérdés

Öt, de gyakorlatilag 3 hónapja itthon vagyok. Két hónapig még kaptam alapfizetést a cégtől, mielőtt kiadták a papírjaimat (az utamat ténylegesen). A köztévéből, 8 év kemény, becsületes munkaviszony után.

Próbálkoztam néhány általam ismert cégnél munkához jutni, folyamatosan böngészem a hirdetéseket. Majd munkaügyiben közölték ők nem tudnak munkát közvetíteni, mert a cégek nem használják őket, mert nem megfelelő a rendszerük erre. A profi álláskeresési tanácsadó szerint a munkaerőpiac 90%-a emberi kapcsolatok által jut új dolgozókhoz, vagyis a meglévő kollégák protezsálnak be új embereket. Az újság és internetes hirdetések csupán a maradék 10%-át jelentik. Elmondta nem munkát kell kérni az emberektől, azt nem szívelik, nem akarnak felelőséget vállalni senkiért, hanem információkat álláslehetőségekhez. Pl.: HR vezetők, ill. megüresedett állások illetékeseinek nevét, elérhetőségét.

Ezen felbuzdulva legalább 100 ismerősömnek küldtem levelet, ha tudnak ilyen infóval segíteni nekem, annak nagyon ürülnék. Majd vártam...vártam... SEMMI!!!! (egy ember adott egy HR elérhetősége, de az nem aktuális)

:-(((((((((((((((((((((

Mit tennétek a helyemben?????????

Három szakmám is van, rengeteg mindenhez értek mindegyikben...mégsem tudok elhelyezkedni :-(((

(gépész, informatikus, grafikus)


2012. márc. 28. 19:15
 1/3 lcps ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ezekkel a szakmákkal egyedül is megállnád a helyed.

Szerintem ne várj senkire kezdj el magad dolgozni.

2012. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is meló kéne, bármit elválallok, akár napi kifizetéssel is.


Gyártótechnikus, vagyonőr, kereskedő végzettséggel, de én is értek sokmidnenhez.


30/F

2012. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%
A tanácsadódnak igaza volt. Sajnos vagy nem sajnos az emberi kapcsolatok a kulcs mindenhez. Én pl. ezért kezdtem hálózatépítésbe,de nem bántam meg. Igaz, ehhez az üzlethez kell egy kis tõke, így nem tudom, menyire lehet hasznos a számodra, de azért írj nyugodtan, ha érdekel.
2012. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!