Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Arra vagyok kíváncsi, hogy...

Yldikó76 kérdése:

Arra vagyok kíváncsi, hogy egy kb.44nm-es cirkó fűtés ház, családi, iker- vagy sorház esetén mennyibe kerül a fűtés? Cirkós lakásból szeretnénk házba költözni, albérletbe, de elképzelésünk sincs. A hirdetésekben erről semmit nem írnak.

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 18:12
 1/5 vizgazfutes ***** válasza:

Hát, kicsit kevés az info.


Egy ház fűtés gazdaságosságát sok minden befolyásolja.


Csak, hogy néhányat említsek:

- készülék működési elve;

- fűtési rendszer méretezése;

- falak anyaga, annak szigetelése;

- nyílászárók hőátbocsájtási tényezője;

- fűtési rendszer és radiátorainak milyensége.


Lehet egy házra havi 15.000.-20.000.-at költeni fűtésszezonban (beleértve az idei -20-akat is), de lehet akár ennek a dupláját is, sőt...

2012. márc. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vizgazfutes ***** válasza:
Bocsi, amit írtam 15-20.000.- az a meleg vízzel együtt egy 3tagú családnak 60-70nm-en!
2012. márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Egyenlőre nem tudok többet. Ketten vagyunk. Az ingatlan keresőkön sajna nem írnak több infot, max még annyit, hogy felújított, új nyílászárók. Talán a szigetélre rá tudok kérdezni, de ennyi. Ez reális? Mármint a 20ezer télen? Én többre számítottam.
2012. márc. 15. 20:14
 4/5 vizgazfutes ***** válasza:

Leírtam néhány példát, hogy miktől függ...


Lehet egy ház szigetelt és új nyílászárós, ha ezer éves öntött vas radiátorai vannak gravitációs rendszerrel, ahol a készüléknek kb 2X-3X annyi vizet kell melegítsen, mint egy "modern" rendszer esetében. Főleg, ha még kéményes is.


Akkor akár a napi 5-10m3 is elmehet.

2012. márc. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönjük a korrekt választ. Valószínűleg maradunk a lakásnál.
2012. márc. 16. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!