Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet, hogy átverik a páromat?

Lehet, hogy átverik a páromat?

Figyelt kérdés

A párom nemrég talált egy állást (nem távmunka) gyakornokként, mivel még van pár hónapja az államvizsgáig. Jelenleg két hónapos próbaidőn van, de mivel a fizetés nem került szóba közte és a főnöke között, így nem állapodtak meg semmiben.


Jelenleg egy olyan feladatot kell megcsinálnia, amit, mint kiderült, a kollégák a főnökkel egyetemben nemigen tudnak megoldani, így neki kell vele megszenvednie. Aggódom, mert még papírja sincs erről az egészről, tehát igazolni sem tudná, hogy ő ott volt, és besegített nekik. Nem szeretném, ha csalódna, mert miután megcsinálta a feladatot, azt mondják neki, hogy köszi, de ennyi volt.


Jogos az aggodalmam? Ha igen, mit tehetnék? Sajnos nincs sok tapasztalatom az ilyen gyakornoki dolgokban.


Előre is köszönöm a segítséget!


22L


2012. márc. 30. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Hát ha olyan bugyuta, hogy minden papír nélkül munkába áll, hogy aztán igazolni se tudja, hogy ott dolgozott és megtehetnék, hogy ki sem fizetik, akkor úgy kell neki.

Mi az, hogy nem került szóba a fizetés?

2012. márc. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
A párod azonnal álljon a "főnöke" elé és mondja meg neki, hogy adja oda a munkaszerződését, amiben a fizetés is benne van. Csakis utána kezdjen el dolgozni, ha az abban foglaltakkal egyetért. De miért ilyen tutyimutyi a párod, hogy magától nem megy oda ezt letisztázni?
2012. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
hogyhogy nem kötöttek zserződést? hogyhogy nem került szóba a fizetés??? ezt nem értem
2012. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Léteznek még ilyen madár emberek?


És ezek járnak egyetemre?



Szééép!!

2012. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igazából már elég régóta keresett, csak nem talált, mert mindenhova x év szakmai tapasztalat kell, hiába van neki népszerű szakmája. Igazából amikor visszajött az interjúról azt mondta, hogy a főnök nem hozta ezt szóba, tehát neki valahogy úgy jött le, hogy nem jár semmi ezért a két hónapért. Ő pedig szerintem nem akart rögtön az állásinterjún előhozakodni ezzel, főleg, hogy eddig az összes találkozóján a munkáltató kérdezett rá, hogy milyen mértékű fizetést gondol gyakornokként.


Ezért is ilyen furcsa nekem ez az egész. Ezek szerint a munkaszerződést akár már most is meg lehetne kötni? Én eddig csak diákmunkában dolgoztam egyetem mellett, és a szövetkezeten keresztül minden gördülékenyen ment.

2012. márc. 30. 10:45
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Gyakornoki munkára is kell szerződés, és arra is jár illetmény, másnem étkezési jegy, az a minimum !!!
2012. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Melyik hely, ez?


Csakhogy oda se menjek :D



Egyébként meg mi van akkor ha a főnök nem hozza szóba?


Rá kell kérdezni!


PApírok nélkül melózni, kb oylan mint jogsi nélkül vezetni.

2012. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Figy munka, vagy tanulmányi szerződést, az első munkábaállási napon már meg kell kötni addig nem is melózhat!



Maximum egy hetet lehet vele "csúszni" de már az is áthágja a törvényt, csak szoktak ilyesmit csinálni a tb fizetés miatti dátumok miatt.

2012. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én csak annyit tudok, hogy nem kap semmit, és hogy semmilyen erről szóló papírt nem hozott haza magával. Ő azt mondja, nem hiszi hogy átverik, hisz ismeri a cég helyét, egy helyen dolgozik a kollégáival, de én nem tudom... Túlságosan bizalmatlan ember vagyok.
2012. márc. 30. 10:49
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Valamilyen szerződés KELL! Anélkül nem dolgoznék egy napot sem! Főként így, hogy még meg sem beszélték a fizut. Madár a párod, már ne haragudj. Mi az, hogy nem hozza föl a "főnök" akkor rá se kérdezek. Sajnos az ilyenek mint ez a főnök meg élősködnek, neki tök jó, mert meg lesz csinálva a munka, más meg nem érdekli. Álljon a sarkára a párod!
2012. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!