Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon ez kiderülhet a munkahel...

Vajon ez kiderülhet a munkahelyemen és kirúghatnak e miatt? Milyen következményekkel járhat az alábbi akcióm?

Figyelt kérdés

Hétfőn szabira mentem a munkahelyemről azért hogy egy nagyon jól fizető egynapos munkát elvállaljak. Elvileg feketén de aztán ott derült ki hogy van szerődés és nem lehet simán.

Este megnéztem a céges szerződést és ijedten olvastam hogy ezt nekik korábban be kellett volna jelentenem illetve engedélyt kellett volna az alkalmi munkára is kérni hogy elengedjenek, amit én nem tettem meg, sőt valami kamuindokkal mentem el szabira. A bejelentési kötelezettség elmulasztása viszont rendkívüli felmondással jár.

A kérdésem annyi hogy ez kiderülhet, rájöhetnek erre a munkahelyemnél? (csak egy napos meló semmi több) Ha igen, mennyi idő múlva? Ma nem volt még semmi de Azon gondolkozom hogy a kellemetlenségek elkerülése érdekében holnap felmondok (próbaidőn vagyok náluk)

(és egyáltalán miért szankcionálják ezt ilyen súlyosan?)



2012. ápr. 3. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Hát, rájöhetnek, mivel aznapra a TB-d meg mindenedet fizeti az a munka... Szóval látni fogják elvileg.

És igen, sajnos ez rendkívüli felmondás indoka lehet. De talán nem lesznek ennyire szigorúak.

2012. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de ez azonnal kiderül vagy csak hó végén?
2012. ápr. 3. 15:08
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem fog kiderülni. Ilyenért fel ne mondj. Főleg ha próbaidőn vagy :) Akkor nincs is "felmondás"...
2012. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

miből vagy ilyen biztos hogy nem fog kiderülni? nyugtass meg :))) végüll is sznék én bele hogy nincs munkám, az lenne a kellemetlen hogy az jönne le hogy egy hazudozó megbízhatatlan ember vagyok...

holott csak kell a pénz az adósságaim csökkentésére...

2012. ápr. 3. 15:17
 5/11 mmT ***** válasza:
78%

ha nagyon aggódsz, említsd meg a főnöködnek v. a bérszámfejtőnek, h mi történt.

de nehogy felmondj!

2012. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Miért kéne neked ezért felmondani?

Ha nagyon akarnak, majd felmondanak ők (miért ne lenne próbaidő alatt felmondás, már bocsi??? Pont, hogy azonnali hatállyal, indoklás nélkül, bármelyik fél felmondhat!), de egyáltalán nem biztos, hogy erre sor kerül!

Ki fog derülni, ha mást nem akkor, amikor az adóbevallást csinálják. (De nem a mostanit, hanem az ezévit, tehát jövőre.)

Előbb is észrevehetik, de nem biztos, hogy egyáltalán odafigyelnek erre. Ha csak egyszeri dolog volt, nem biztos, hogy tényleg elküldenek emiatt! (Majd megmagyarázod valahogy.)

2012. ápr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hát mert a szerződésben az állt hogy ez rendkívüli felmondásnak minősül.

és ez nem biztos h egy következő munkahelynél ez jó fényt vetne rám.

csak szarul érzem magam emiatt

2012. ápr. 3. 15:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy kiderül.

Az egy napos munkáltatód nem közli a céggel ahol dolgozol, hogy náluk is dolgoztál.

A munkahelyed nem tudja megnézni a járulék adataid, csak azokat, amiket ők vallanak be.

Az adóbevallásod nem vagy köteles a munkáltatóddal csináltatni, megcsinálhatod saját magad is; még csak indokolnod sem kell hogy miért vagy önadózó.

Csak valami véletlen folytán derülhet ki, hogy máshol is dolgoztál a próbaidő alatt.

Fel ne mondj emiatt!

2012. ápr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ha az ideiglenes munkáltatód tényleg bejelenti azt az egy napot, és fizetne járulékokat utánad, akkor ők kapnának hibaüzenetet, hogy te már biztosítva vagy.

De nem hiszem, hogy kiderülne ki által, és felvennék velük a kapcsolatot. Ezért nem hiszem, hogy kiderül.

De legközelebb ha ilyen van előre tisztázd az ideiglenes munkáltatóval, hogy utánad nem kell fizetniük.

2012. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

"fizetne járulékokat utánad, akkor ők kapnának hibaüzenetet, hogy te már biztosítva vagy."


Nincs ilyen hibaüzenet, mivel mindenféle jövedelem után kell járulékot fizetni függetlenül attól, hogy fizetnek-e máshol utánad, vagy sem.

Ha csak nem egy 3000 lelket számláló faluban van a két munka, a büdös életben nem fog kiderülni, hogy máshol dolgoztál. Tapasztalatból mondom. Szóval ne mondj fel, ne is aggódj miatta, nyugodtan elfelejtheted az egészet.

Máskor meg nézd meg, mit írsz alá. Soha életemben nem hallottam még arról, hogy egy cég szankcionálni akarná, ha máshol is dolgozol. Amíg a munkát náluk tisztességesen elvégzed, és szabikat nem léped túl, addig sok közük nincsen hozzá.

2012. ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!