Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki jómódú az is megnézi az...

Aki jómódú az is megnézi az árakat vagy lenullázza magát hó végére? Sokat tudtok spórlni.

Figyelt kérdés

Elsősorban a családos jól keresőktől kérdezem, hogy mennyit tudok spórolni, ha sópóroltok egyáltalán vagy éltek és kész aztán majd lesz valami? Érdekelnek az árak vagy vásároltok nyakló nélkül?

Sikerült egy jól fizető vezetői állást megcsípnem (800eFt bruttó) és szeretnék most spórolni de azért élni is. Van két gyerek is, a párom meg azt mondja, hogy most aztán menjünk utazzunk, vegyünk ezt-azt. Szerintem hülyeség, persze élvezzük ki egy kicsit a jólétet, de nem szeretném ha elszaladna a ló velünk.



2012. ápr. 3. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Utazni is lehet olcsóbban, pl. belföldön "kuponos" utazásokkal, de van olyan honlap is, ahol külföldi szálláskuponokat is vehetsz illetve utakra is lehet licitálni. Érdemes félre tennetek, mert ki tudja, mi lesz holnap. Rendezkedjetek be egy szintre, de ne a mostani fizetésed legyen a norma, hanem alatta vmvel! Sok sikert! :)

/egyébként az utazás is jó ötlet, igazi kikapcsolódás, de csak mértékkel. Ja, és van olyan utazási iroda, pl. a Best Reisen, ahol nagyon jó utakat lehet elcsípni jó áron/

2012. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben havonta félretennék belőle valamennyit (100-200ezret), hogy legyen tartalék nagyobb dolgokra, a többiből meg élnék gond nélkül. Az utazást ki ne hagyjátok, a legnagyobb élmény a világon! Nézzétek meg amit, csak lehet! Én egyébként élménypárti vagyok, könyvekre, színházra, programokra, utazásokra sosem sajnáltam a pénzt, ruhákra viszont nő létemre sajnálnék százezreket elkölteni. De ez már ízlés dolga.
2012. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: nőként én is inkább a márkás cuccokról és a sokadik "kütyükről" mondok le és inkább az utazás, az építi is az embert! :)
2012. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Egy részét, akár a férjed tudta nélkül is befektetném/lekötném. (Sokféle ilyen takarékosság van, akár a gyerekeknek is lehetne kötni fundamentát vagy magatokra életbiztosítást vagy csak számlán fix kamatozásra lekötni.(Takarék szelvény!!!)


Persze, azért annyiban igaza van a férjednek, hogy talán így már nem kell annyira meggondolni, hogy mire költsetek, s nem kell sakkozni, hogy akkor ebben a hónapban moziba megyünk vagy színházba, megvesszük a gyereknek a edzőcipőt vagy csak jövő hónapban.


DE nem kell esztelenül költekezni. Felesleges, mert attól nem lesz jobb.

2012. ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Mindenképp tartalékolj valamennyit. ebből akár havi 2-300 at is. Ne költs felesleges hülyeségekre. Ha eddig jó volt egy 20 ezres telefon, akkor nem kell mindjárt Iphone4, stb. Élj úgy, mint eddig, esetleg egy kicsit lazábban. Érdemes vezetni egy pár hónapig az összes kiadást, hogy lásd papiron, mennyi hülyeséget veszel. Hidd el, seíteni fog.
2012. ápr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Fizetésed kb 20-25%át tedd félre amint megkapod a pénzt (kösd le bankbetétben külön számlán). A többiből meg élhettek ahogy jól esik.


Nálunk tavaly az átlagos bevétel a családban 720ezer Ft volt, és átlagosan 420ezret tettünk ebből félre.

2012. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!