Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SÜRGŐS! A munkáltatóm módosíth...

SÜRGŐS! A munkáltatóm módosíthatja visszamenőleg a munkaszerződésemet ilyen módon? A szerződés lényege lent, remélem ennyiből érthető. Ez óránkénti 1 eurós bércsökkenés visszamenőleg.

Figyelt kérdés

"A felek megállapodnak, hogy a jelenleg közöttük fennálló "belföldről-külföldre" szóló munkaszerződést visszamenőleges hatállyal 2012.01.01-től az alábbiak szerint módosítják:

A külföldi munkavégzés időtartama alatt a munkavállalót devizaellátmány formájában költségátalány illeti, melynek összege a külföldön ténylegesen és igazoltan ledolgozott munkaóránként ... euro (szerződés szerinti munkaidőhöz igazítva..."

"Munkavállal tudomásul veszi és elfogadja, hogy a szerződés hatályba lépésének napjából kezdődően, a szerződés-módosításból keletkezett esetleges devizaellátmány túlfizetés két hónap alatt visszavonásra kerül."


2012. ápr. 11. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos,teljesen törvényszerű a munkáltató részéről a szerződés módosítás.

Én Angliában élek,és nálunk is ugyanez a helyzet.Itt nekünk csatolták is a törvény cikkelyt ami leírja,hogy lehet ilyet csinálni.

2012. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez a helyzet nálatok is most történt? Azt is hallottam, hogy valami otthoni törvénymódosítás miatt.
2012. ápr. 11. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Hát nem vagyok jogász, de a szövegben ilyesmiket látok, hogy "a felek megállapodnak", "munkavállaló tudomásul veszi és elfogadja"...

Az ilyesmi nem csak akkor érvényes, ha te is aláírod? Márpedig ha jól tudom, semmit nem vagy köteles aláírni. Én biztosan nem írnék alá egy visszamenőleges bércsökkentést.

2012. ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!