Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmi munkavállalói jogviszo...

Alkalmi munkavállalói jogviszony mehet együtt munkanélkülivel?

Figyelt kérdés
Jövőhéten fog lejárni a munkanélküli segélyem, de úgy tudom utánna is jár valami önkormányzati támogatás. Én most találtam egy olyan munkát ahol elvileg jövőhéten kezdek és heti 2-3 napot fogok menni, de csak alkalmi munkavállalóként leszek bejelentve.Ilyenkor jár tovább nekem az a segély azokra a napokra amikor nem dolgozom,fizeti valaki utánnam a tb-t azokon a napokon, hogy müködik ez jelen helyzetben?

2012. ápr. 15. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha lejár a munkanélküli segélyed, akkor utána az önkormányzattól kérhetsz Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatást, ezt a szociális osztályon tudod igényelni.


Emellett lehet alkalmi munkát vállalni úgynevezett Egyszerűsített Foglalkoztatással, ez azt jelenti, hogy csak azokra a napokra jelentenek be, amikor ténylegesen munkát végzel, ezt a munkáltatónak kell megtennie a NAV-felé legkésőbb a munkakezdés napján reggel 8 óráig.


Arra kell figyelni, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás nem haladhatja meg havonta a 15 napot, egy évben a 90-et, idénymunkai bejelentés esetén a 150-et. Ha igényeltél FHT-t és megkaptad, akkor az önkormányzat fizeti utánad a TB-t.


És igen, még egyszer mondom, FHT mellett egyszerűsített foglalkoztatással lehet munkát vállalni.

2012. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2012. ápr. 15. 10:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Szeretnék mégy egyet kérdezni, van egy kislányom, ez a családi adókedvezmény ilyenkor is jár? Év végeén vissza tudom igényelni ezekre a hónapokra?
2012. ápr. 15. 10:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Gondolom igen, csak arra figyelj, amit kézhez kapsz az bruttó összeg, abból nincs levonva adóelőleg, adót majd utólag az év végi bevalláskor kell fizetned utána.


Sok könyvelő rosszul tudja, vigyázz velük! Ők minden egyes napra fizetnek a NAVnak 1.000 Ft járulékmegváltásnak, de ebbe a munkavállaló adója nincs benne, bárki bármit is mond!

2012. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!