Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Illik 1-másfél évet dolgozni...

Illik 1-másfél évet dolgozni pályakezdőként?

Figyelt kérdés

Nemrég járt le a próbaidőm, fél hónappal ezelőtt. Eddig is fenntartásokkal kezeltem a céget, a kis mikrovállalkozást, ami egyébként WISE cég. (szcientológus).

hónapról hónapra csökken a fizetés, szétdarabolják ahol lehet, nincs megoldva sokszor a munkakörülmény ( laptopot hazaviszi a tulaj a fiának) majd számon is kér hogy miért nincs kész tegnapra a projekt, stb. rengeteg munkát halmoznak rá, többiekre nem(a miértjére nem jöttem még rá), ígyhát mindennapos a túlóra. minimálbérért. A bértárgyalás még mindig húzódik,pedig a start kártyám miatt rengeteg kedvezmény is jár nekik. Miattam.


szeretnék kilépni ebből a közegből.

Akkor én most illetlenséget teszek az addelmagad.hu oldal szerint.



#felmondás #próbaidő után
2012. ápr. 16. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:

A munkavállalás nem illem, hanem üzlet kérdése.

Alapesetben mindkét félnek jó, és (bár nem tökéletesen) de mindkét fél megtalálja benne a számítását, ami jobb, mint ami enélkül lenne. A munkaadó kap egy dolgozót, aki elfogadható munkát végez a neki fizetett bérért cserébe, és megéri neki a dolog, mert több profitra tesz szert a munka folytán, mint nélküle. A munkavállalónak meg azért éri meg, mert ha nem is Hawaii, de elviselhetők a munkakörülmények, és a munkáért kapott bérével is ki tud egyezni.


Ha valamelyik oldalról ezek a feltételek nem teljesülnek, akkor viszont nem modoroskodni kell, hanem felmondani a szerződést, akár rendkívüli felmondással.


Ők nem a szüleid, nem tartozol nekik semmivel a szerződésben írtakon túl.

2012. ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!