Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi keres egy kezdő nyelvta...

Mennyi keres egy kezdő nyelvtanár?

Figyelt kérdés
A kereset függ a szakok számától, egyetemi v. főiskolai végzettségtől, milyen és mennyi pluszt lehet kapni (pl. ofőségért, helyettesítés, szakkör)? Nettóra lennék kíváncsi
2009. jún. 20. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Főiskolával a mellékelt link szerint bruttó 122 ezer. Függ attól, hogy egyetemi vagy főiskolai, de nem nagy a különbség. Iskolában közalkalmazottként a nyelvtanár pont annyit kap, mint bármely más tanár. Vagyis keveset. Az osztályfőnöki pótlék szégyenletes párezer Ft (kb 4), a szakkör, helyettesítés a fizetésed egy órára eső arányos része, tehát bruttó nem sokal több, mint ezer Ft.

A szakok számától csak annyiban függ, ha három szakodat tanítod, kettőnél nem. De a nyelviskolai óradíjak is igen alacsonyak, kb 2000 Ft.

2009. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

N ajó meg azélrt pontosítsunk.

Jogszabályilag ugye középsikolában csak egyetemi (MA) végzettséggel lehet tanítani, tehát akkor eleve meghatározott az az egyetlen kategória, ill. ehhez jöhet egy ugrás a pedagógus zakviszga vagy egy PhD fokozat, de mindkettő ritka.

Magát a közalkalmazotti bértáblát leszedhetetd a netről is, hát nem gazdagodsz meg belőle, de ne viccelj, nemtom milyen nyelvből véheztéál, de a többszörösét megkeresheted magánórákkal otthon, mint az 500 Ft-os szakkörökkel, ami szintén csak a jobbik esetben adódik ...

Ma ez a helyzet ... Bár nyelvtanárok esetében még mindig egy fokkal jobb az említett ok miatt.

Nézd, én ott hagytam őket mint a huzat, amikor megtudtam, pedig az igazgató rendes volt, aztán mivel létezik egyedi vezetői elbírálás (bár utólag úgy hallottam nem teljesen jogszerű, mindegy), lényeg, hogy betett egy nem kezdő kategóriába, hanem eleve H7-essel indítottam, és így is egy katasztrófa. Egy biztos: a tanári fizetésedből megélni nem fogsz, de a magánórák lehetősége adott, az meg lehet akár egész jó bevétel is.

2009. jún. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hagyományos angol diplomám lesz. Korrepetálok, de nem tudom, hogy a délelőtti órákban arra mennyire van lehetőség, mert estébe nyúlóan nem szeretnék azt sem tartani+ nem lesz biztosításom stb. Szívesen tanítanék, de nagyon alacsonyak a bérek
2009. jún. 21. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!