Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha startkártyám van, akkor az...

Ha startkártyám van, akkor az állam mit vállal át, ill. mit nem kell utánam fizetni?

Figyelt kérdés

[link]


Ha lehet az itt szereplő neveket használjátok, h be tudjam azonosítani biztosan, h mi micsoda :)

Köszi



2012. ápr. 23. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

A kedvezmény mértéke


START PLUSZ


A foglalkoztatás első évében a munkáltatót terhelő társadalombiztosítási járulék (27%) helyett, meghatározott keresethatárig, havonta a bruttó kereset 10%-át kell közteherként megfizetni, míg

a foglalkoztatás második évében a bruttó kereset 20%-át kell járulékfizetés címén leróni.


START EXTRA


A foglalkoztatónak az első évben nincs járulékfizetési kötelezettsége,

a foglalkoztatás második évében a 27%-os közteher helyett, meghatározott keresethatárig, havonta a bruttó kereset 10%-át kell megfizetni.

[link]

2012. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez a honlap többfle startkártyát is felsorol,én úgy tudom, h már csak sima start és start bónusz van.

Egyébként ebből se derült ki számomra teljesen h mit kéne ill. nem kéne fizetni.

2012. ápr. 23. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor majd a munkáltatód könyvelője tudni fogja.
2012. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Van mondjuk 100 e Ft fizetésed, akkor a munkáltatónak nem ennyibe kerülsz, mert még UTÁNAD ki kell fizetni a 100 E Ft-on felül ún. járulékokat (idén már ezeket is adónak hívják), kb. 30-40 %-ot. Ezt tudja ő megspórolni rajtad, ha START-kártyád van. A START-kártya fajtájától függően különböző mértékben.

Tehát nem Téged érint, Te ugyanúgy keresel, mintha nem volna START-kártyád, hanem a munkáltatónak jobban megéri Téged foglalkoztatni, mint mást.

2012. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, csak azt mondta ma egy interjún a hapsi, h olyan 200e-t szánnának rám. Ezért nem mindegy, hogy akkor ha van startkártyám, akkor nyilván többet kapok én (mert ő 200ezret szán rám), mintha nincs. És jó lenne tudni h mégis mennyi az annyi.
2012. ápr. 23. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van.

Ha ilyen becsületes, hogy beavat a pénzügyeibe, akkor azt is tudni fogod, mennyi lesz az. Ez csak attól függ, milyen START-kártyát vagy jogosult kiváltani. Utána már a START-kártya-tájékoztató oldalakon elolvashatod, az a kártya hány százalékot jelent.

2012. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát én is munkáltató vagyok, de eszemben sincs többet adni az alkalmazottnak, mert van startkártyája. Azért veszek fel olyat, akinek van, hogy kevesebbet kelljen fizetni utána. Ezzel én jobban járok, az alkalmazott pedig azzal, hogy őt választják az helyett, akinek nincs!!!!!
2012. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!