Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai, adminisztrációs és...

Irodai, adminisztrációs és hasonló állásinterjúkra milyen ruhában illik megjelenni? öltönyben?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 26. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Üzleties megjelenés mindenféle állásinterjún. Az öltözködési etikett szerint fiúknál öltöny, nyakkendő, öltönnyel harmonizáló zokni melynek szára legalább olyan hosszú, hogy nem látszik ki az ülés során a felcsúszott nadrág alsó széle alól. Semmi ékszer, csillivilli karóra.


Nőknél kiskosztüm, kevés, enyhe, alig látható smink de inkább semmi, ékszer max egy egyszerű gyűrű, vékony nyaklánc ruha alatt. Semmi harsogó szín, díszek, ilyesmi. Egyszerű, ápolt frizura, lehetőleg ne kék színben. Kétcentis műkörmök kerülendőek.


A tanult szakmám titkárnő, az állás interjún úgy kell megjelenni mint egy üzleti tárgyaláson elvégre ha az ajtóban fogsz dolgozni akkor Te leszel az első, akivel a belépő találkozik, Te képviseled a céget. Te alakítod ki az első benyomást.

Mellesleg ha ledurranva mész interjúra akkor azt mondják: igénytelen alak valószínűleg a munkájára is igénytelen.

2012. ápr. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah a lényeg lemaradt. Akármilyen meleg van a harisnya akkor is kötelező!!
2012. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Ha csaj vagy legyél sexys.
2012. ápr. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Zárt cipő a lányoknál és konzervatív érsd nem platform

egyébként az első leirt mindent

2012. ápr. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Öltöny, ugyan már. Adminnak mész, nem vezérigazgatónak. Inget vegyél fel, meg ne sportcipőben és kék farmerban menj.
2012. ápr. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Egyáltalán nem kell öltöny és ehhez hasonló túlöltözött megjelenés, mert ez is hátrány lehet !. Nagyon szeretem az ilyen elterjedt nézeteket, hogy angol meg amerikai CV-kell külön motivációs levéllel, ami kb ugyanaz mint az önéletrajz, meg ilyen szabású öltöny olyan színű zoknival stb. Közben az elvárások tükrében sz*ros minimálbért adnak, de el lehet várni még azt is hogy frakkban jelenj meg egyes összejöveteleken.


Amit az első írt le, azt tanítják az irodavezetőknek, akik tárgyalásokon jelennek meg, de interjúra kb a második fordulóbak kell így megjelenni amikor a managerrel beszélsz, de az első még csak puhatolózás megkérdezik hogy milyen tapasztalatod van-e, tetszik-e a munkahely stb. Adminisztrációs állásban nem jelensz meg senki előtt sem, csak ülsz a popsidon és telefonálsz és/vagy gépelsz.

2012. ápr. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Irodája válogatja. Az első munkahelyem egy kis informatikai cégnél volt. A cégvezetők falmászásról jöttek, a tárgyaló üres székein ki voltak terítve a törölközők és a kiöblített ruhák. Ők meg sima sportos cuccban fogadtak, hogy szinte én éreztem magam kínosan, hogy kissé üzleties felé hajló ruhát vettem fel.

Az informatikusok se voltak öltönyben, sőt!


Szerintem interjú előtt érdemes ilyen téren is informálódni a cégről.

2012. ápr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!