Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi jelenti számodra a leggyako...

Mi jelenti számodra a leggyakoribb problémát amivel szembesülsz álláskereséskor?

Figyelt kérdés

2012. máj. 4. 08:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Pénzügyi szakirányon végeztem, mellette van banki postaforgalmi végzettségem.

K&H Bankban voltam állásinterjún pályakezdő koromban, amikor tanácsadás címén értékesítési szituációt kellett eljátszani. A Feladatom az volt, hogy az Északi -sarkon az eszkimónak adjam el a hűtőszekrényt. Köpni-nyelni sem tudtam, mivel ehhez műszaki beállítódás kell, és nem pénzügyi. Természetesen megbuktam rajta..... Elmondtam a HR-nek, hogy szerintem értékpapír, biztosítási termék értékesítését kellett volna "eljátszani" ami a szakmához egybevág.

2012. máj. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A nyelvtudás hiánya.Külföldön élek,és elég pocsék a nyelvtudásom.Bár dolgozom,de egy jobb munkahely csak akkor jönne össze ha jobban tudnék angolul beszélni.Ez most nem megy..sajnos
2012. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Első, szerintem addig örülj, amíg megbuktál ezen. Amikor egy eszkimónak hűtőszekrényt akarsz eladni, az nem műszaki kérdés. Normális eszkimó ugyanis már az ötletre is azt mondja, hülye vagy bmeg? minden csupa hó és jég, semmi szükségem hűtőszekrényre.


Azon az interjún arra voltak kíváncsiak, hogy képes vagy-e pofátlanul rátukmálni valakire olyasmit, ami drága, és tudod jól, hogy neki semmi szüksége nincs rá, csak azért, hogy kihajtsd belőle a pénzt.

2012. máj. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A harmadiknak részben igaza van, tényleg arra voltak kiváncsiak (hogy akkor is tudsz-e lelkesedni a termékért, ha tudod hogy szar). Viszont a hűtő nem hülyeség, tényleg használják az eszkimók, hogy ne fagyjanak meg a cuccok(mert kint túl hideg van).
2012. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Az eszkimó-hűtő jellegű feladatok nem konkrétan a rásózásról szólnak, hanem arról, hogyan tálalod azt amit el kell adnod.

Azt nézik, hogy a hűtő tulajdonságai alapján akarsz értékesíteni, vagy érzéseket keltesz a vevőjelöltben, hogy ő vágyjon a termékedre.

ha igény van rá, szívesen kifejtem bővebben is. :)

2012. máj. 5. 15:32
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia! Az 1 hozzászóló vagyok, ha kifejted bővebben, azt megköszönném.

Úgy voltam vele, hogy a középiskolában és a főiskolán banki termékeket tanultam, és egy banki tanácsadónak nem hűtőszekrényt kell eladnia, hanem biztosítási terméket például. No, nekem ez a nem mindegy, mert én a banki termékek értékesítéséhez értek. Egyébként az óvónő versenytársat vették fel.

Nem keseredtem el túlságosan, csak azt gondoltam, hogy felesleges volt annyit tanulni,ha egy óvónő jobban megállja a helyét a bankban, mint egy közgazdász.

2012. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk a HR-esek elég hülyék!:)


Nekem a legnagyobb problémám, hogy csak jövőre lesz meg a diplomám (számviteles), ezért ezen a vonalon nem vesznek fel sehova, mert ahol nem kérnek x éves tapasztalatot, a diploma ott is alap. Viszont oda sem vesznek fel, amiben van tapasztalatom, mert előtte is azt dolgoztam, azzal az indokkal, hogy jövőre meg lesz a diplomám és akkor biztos kilépek, hogy a tanult szakmában dolgozzak...Már ott tartok, hogy ki fogom hagyni az önéletrajzomból, hogy fősulira járok, mert így semmi esélyem.


Ja és a HR-esek hülyék!

2012. máj. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia, szintén 1. hozzászóló vagyok.

Azt javaslom, hogy hagyd ki az önéletrajzodból azt, hogy fősulira jársz (feltéve, ha már van közgazdasági: banki, postaforgalmi, pénzügy-számvitel stb. végzettséged). Ebben az esetben, elegendő, ha azt írod be....

Annak idején, a Főiskola után elkezdtem egy képzést, amivel párhuzamosan állást kerestem. Nos, akkor vettek fel, amikor kihagytam a sulit, és nem beszéltem róla, csak akkor, amikor a munkaszerződést aláírtam.

Nem feltétlenül a hr-ben van a hiba, habár nem pártolom őket (lsd. esetemet a K&H Bankban), sokszor a munkáltató mentalitásától függ, hogy kiket alkalmaz.

Mivel számvitel szakos vagy, így azt tartom valószínűnek, hogy azért nem akarnak felvenni sehová se, mert általában december-január és február eleje az ami húzós a cégeknél, akkor van a legtöbb munka, és bizony túlórázni is kell! Ha meglátják az önéletrajzodban, hogy fősulira/egyetemre jársz, akkor azt gondolják, hogy úgyis elfogsz menni munkaidő után, mert tanulni kell a vizsgákra, a vizsgák is plussz napokat jelentenek, így inkább olyan jelöltet választunk ki a sok közül, akinek már nincs semmi gondja a sulira. Tudom szomorú dolog számodra, nekem is az volt, a munkahelyem miatt hagytam ott a képzést amire jártam, de ez van....

2012. máj. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kifejtem bővebben:

A K&H-nál 2 ok biztosan volt, hogy nem Téged választottak.

1. "Köpni nyelni nem tudtál."

2. Megmondtad a HR-nek mit kellett volna csinálnia. A HR meg arra gondolt, hogy "nehogy má' a farok csóválja a kutyát!" és az óvónőt választotta.


Ez a felület nem alkalmas arra, hogy részletesen kifejtsem hogyan kellett volna csinálni, de talán elég arra, hogy ráérezz az ízére.


Tehát:

Ilyen feladatot nem azzal kell kezdeni, hogy "Ajánlhatok Önnek egy hűtőgépet? Ilyen és ilyen tulajdonságokkal rendelkezik, és most akciósan csak ennyi." Ez rossz!


Ahhoz, hogy a HR-t orgazmus közeli állapotba hozd, a következőt kell tenned :)


Kérdéseket teszel fel neki. Ezekkel rávilágítasz, hogy melyik problémájára lenne megoldás a termék. Érzésekről, előnyökről beszélsz, amivel kiválthatod az igényét a terméked iránt, hiszen az megoldás lehet a problémájára.


Röviden ennyi.

Ha bővebben érdekelnek az álláskeresési fortélyok, azt javaslom iratkozz fel egy ingyenes e-mail kurzusra itt:

www.pingvin.mahonlap.hu


Az egyik leckében ez a téma is kifejtésre kerül.

Sok sikert!

2012. máj. 8. 08:25
 10/20 Gordon Freeman ***** válasza:

Legnagyobb problémám álláskereséskor, hogy nem egy egész más ember vagyok mint aki valójában!


na de a viccet félretéve: Az, hogy nincs PROTEKCIÓM!

2012. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!