Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cégnél dolgozom csak /máshol...

Cégnél dolgozom csak /máshol nem / fél éve felkértek hogy váltsam ki a vállalkozóit, el is intézték. Kinek jó ez? Hogy kell fizetnem az adót?

Figyelt kérdés
Kinek jó ez hogy vállalkozóit kértek tőlem .Hogy fizetem az adót?Mi az előnyöm ebböl?
2009. jún. 24. 05:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak megkértek, hogy váltsd ki az még nem jelent semmit. Ha használnod kell, na az gáz. Azt jelenti, hogy neked vállalkozóként kell dolgoznod ott. Ki kell fizetned magad után a járulékot ami kb 40 E ft, van még a vállalkozói kivét ez ugye a fizetésed. Előnye csak akkor van, ha ebből a tevékenységből nagy összeget lehet szakítani. Ha most van egy kb 150 Ezres fizetésed, akkor nem érdemes.
2009. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na azt azért elmondanám, hogy az nem jogszerű dolog, hogy téged egyéni vállalkozóként "foglalkoztatnak". Ilyen foglalkoztatási jogviszony nincs ma Magyarországon. Ez kizárólag a kvázi "munkáltatónak" jó. Ha te alkalmazott vagy van munkaszerződésed, munkahelyed, fizetésed és a munkáltató fizeti a járulékokat. Ha egyéni vállalkozó vagy (ahogy a nevében is benne van) egyénileg dolgozol, kvázi magadat foglalkoztatod és a tevékenységedből származó bevétel után egyéni vállalkozóként adózol, valamint minden hónapban fizeted a járulékokat magad után akkor is ha nincs bevételed a tevékenységedből. Ebben az esetben nincs munkáltató, nincs fizetés. Amit te leírtál az teljesen jogszabályellenes.
2009. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Olvastam a hozzá szólásokat ,meglepett a dolog.Igen rendesen be vagyok jelentve /elvileg/.Minden hónapban papírral kapom a fizimet .valami olyat pödzögettek hogy ez azért jó hogy van ,,vállalkozoim ,mert ,,alválalkozoként foglalkoztat a munka helyem /ezt mástol hallottam/és ha cvan valami ,,bibi,, akkor nem a munka adom kerül bajba hanem én !Ezt nem értem de szerinted ez így helyes ,ahogy mondták?És akkor ilyen esetben nem külön is a fizetésemen kívül kellene kapnom pénzt .Honnan tudjam hogy a ,,cége,, mennyiért vállalta el azt a munkát amit kiad nekem mint alválalkozonak hogy teljesítsem .Van ilyen hogy evvel él egy munkahely.Jár valaki vagy járt ilyen cipőben mint én???ha igy vagyok bejelentve ennek hol tudok utánna járni és hogy fizessem az adómat ,vagy ezt is ők intézik el a hátam mögött?nagyon zavaros ez nekem .Kérdezni tőlük nem lehet ,mert akkor jó a hátso fertájamba rugnak és mehetek az utcára koldulni .Szabály szerü ez?
2009. jún. 25. 05:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!