Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A cég ahol dolgozom javasolta...

A cég ahol dolgozom javasolta hogy váltsam ki a egyéni vállalkozóit, érhet e valamilyen hátrány?

Figyelt kérdés

Egy nagy Zrt nél vagyok mint alkalmi munkavállaló és azt javasolták (1 év után) hogy kiválthatnám az egyéni vállalkozó –it. Mondták, hogy így sokkal kedvezőbb lenne nekik meg én is jobban járnék, több menne nyugdíjalapba és az áfa visszatérítés is lenne. Azt tudom, hogyha nincs munka a járulékokat úgy is fizetnem kellene. Érhet e engem ebben valami hátrány?

Előre köszönöm.


2011. okt. 29. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Számold ki...


Ilyenkor viszont minden járulékot magad után fizetsz, nincs se szabadság, se betegszabadság sem! Akkor kapsz pénzt ha dolgozol és annyi.

Sanszos, hogy prémium sincs.

2011. okt. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nos most is csak akkor kapok pénzt ha dolgozok teljesítményre vagyok. Prémiumról annyit hogy fizikai beosztott vagyok (gépkezelő) tehát az ígyse úgyse :)
2011. okt. 29. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, nincs táppénz ha beteg leszel.

Ha elveszted a munkád, nincs álláskeresési támogatás.

Továbbá a teljes vagyonoddal felelsz az állam felé (pl kapsz egy APEh (most már NAV) bírságot...

2011. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ádám85 válasza:
77%

Ezek amiket leírtatok marhaságok.

Mivel minden járulékot fizetsz magad után így a táppénz és az álláskeresési táogatás is jár neked. Előbbiben már volt részem és 4 év e vagyok EV. amúgy nem olyan nagy dolog, mint amitől rettenetesen félned kéne, az APEH csak akkor bírságol ha próbálsz "okoskodni" ha mindent törvényszerűen csinálsz valóban jobban járhatsz csak arra figyelj, hogy a nettód kiszámítása eztán x-kb 40.000-ről indul ahol az x a megbízási díjad a kb 40.000 pedig a havi járulékod az e feletti pénzből amit nem tudsz költségszámlákkal fedni az a rész SZJA köteles amelyet évente vagy kénytelen megfizetni. Remélem segítettem.:)

2011. okt. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Talán a változások elött inkább egy KFT-kellene alapítani.

Most még nevetséges áron lehet, sokkal dianmikusabb, nincs teljes vagyoni felelőség, eladhatod-módosíthatod....

2011. nov. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

akimot

Nem mondasz hülyeséget , mert csak nem felelnék, teljes vagyonommal bár sajnos jelenleg az alapítási tőkét ki kellene gazdálkodnom…

2011. nov. 2. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!