Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár-e másodszor is az állásker...

Jár-e másodszor is az álláskeresési járadék, ha egyszer már részesültem benne, és eztán volt munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Az álláskeresési járadék jogosultsági idejét annak alapján számítják ki, hogy hány napot töltöttem szerződéses munkaviszonyban az igénylés előtt. Ha egyszer kiszámítják és folyósítják megfelelő napig a megfelelő összeget, és a folyósítás után el tudok helyezkedni valahol, de ott később megszűnik a munkaviszonyom, akkor ismét jogosult vagyok az álláskeresési járadékra? Ugyanazokat a munkaviszonyban töltött napokat, amiket egyszer már beleszámoltak a korábbi folyósításba, ismét beleszámolják? Vagy a jogosultsági idő így elhasználódik?

2012. máj. 5. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad, az első esetben kimerítetted a jogosultsági időd (megállapították x napra a járadékot, te x napig kaptad, és a lejárta után helyezkedtél el) Tehát azokat a munkaviszonyos napjaidat amik az álláskeresési előtt voltak, "felhasználtad"

Most azt fogják vizsgálni, hogy az elmúlt 3 évben hány jogosító napod van. Azaz, ha 3 évvel ezelőtt járt le az álláskeresésid és 3 éve helyezkedtél el, akkor mind a 3 év jogosító idő. Ha pl. 2 éve járt le a munkanélkülid és másfél éve helyezkedtél el, akkor a másfél év alapján számolnak járadékot. Ha nincs legalább 360 munkaviszonyos napod, akkor regisztrálnak, de járadékot nem kapsz.

Többszörösen nem használhatod fel a munkaviszonyos napokat, amiket elhasználtál, azt már nem vehetik figyelembe.

2012. máj. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ. :)
2012. máj. 6. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!