Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályaválasztás előtt állok és...

Pályaválasztás előtt állok és kérdezném: Milyen gépészettel kapcsolatos szákmák vannak, amikkel könnyen el lehet helyezkedni és jó keresetet tudnak biztosítani számomra?

Figyelt kérdés

2012. máj. 8. 15:06
 1/4 anonim válasza:

Ha gépgyártástechnológus és társaira gondolsz, azokkal semmit sem érsz, rengeteget képeznek szakközepekben és egyéb okj-s helyeken. Nehéz elhelyezkedés és alacsony fizetés.

Ha biztos és jól fizető munkahelyet keresel, tanulj gépészmérnöknek.

Ha érdekel a képzésről valami, írj itt, vagy privátba.

Óbudain vagyok hallgató.

2012. máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ

Én is gépészmérnöknek szeretnék leginkább menni. Viszont nem tudom biztosan mennyit keres, nem tudnál ebben segíteni?

2012. máj. 8. 18:11
 3/4 anonim válasza:

Nálunk a végzősök 80%-ának van munkája már mielőtt végeznének. BME-n ez még több, de nekem nem tetszik az az iskola, az Óbudai elfogadható, kevés hülye tanárral, persze követelnek rendesen. Kezdő fizetésnek 220 körül hallottam itthon, 2 év tapasztalattal 300 fölé megy. Külföldön 7-8000 euro kezdő fizetésről olvastam, nemtudom mennyire igaz, szeretik is a magyarokat.

Persze egy angol és német középfokú vizsga elvárt és hogy tudj is ezeken a nyelveken kommunikálni.

2012. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Annyit azért hozzátennék, hogy ne a kereset legyen még most a fő szempont, előtte megkell szoknod, hogy évközben is rengeteget kell tanulni, sok beadandó, végtelen mennyiségű géprajz, kemény matek és fizika.

Szeretned kell ezeket a dolgokat, anélkül nemmegy. :)

Az első félévet mondanám a legkeményebbnek, amikor középiskola után belekell szoknod komplett könyvek megtanulására :D

2012. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!