Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha majd csak szeptemberben...

Ha majd csak szeptemberben töltöm be 16. életévemet, vállalhatok-e idén nyáron munkát?

Figyelt kérdés

Sajnos a legtöbb helyen azt olvasom, hogy 16 éves kortól, viszont én csak nyár után töltöm be. Lehet-e esélyem, hogy munkát találok? Ha igen, mit?

Címerezésen gondolkodtam, de arra jutottam, hogy nem éri meg egész nap a tűző napon rohadni azért a kevéske pénzért..

Vagy esetleg nyelvtanítás, angolul középszinten beszélek.

Szerintetek?


2012. máj. 14. 19:01
 1/8 anonim válasza:
nem
2012. máj. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vállalhatsz. 15 éves kortól, az iskolai szünidőben, szülői engedéllyel.
2012. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen munkát tudnék vállalni és hol érdeklődhetnék?
2012. máj. 14. 19:39
 4/8 anonim ***** válasza:
A címerezésből gondolom, hogy vidéki vagy. Én csak budapesti címet tudnék ajánlani.
2012. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

16 éves kortól lehet munkát vállalni egész évben, ha nem vagy tanuló/diák.

Ha az vagy, akkor már a 15. életéved betöltésétől vállalhatsz munkát de csak a szünidő idejére.


Mind a két esetben bármilyen munkát, bármennyiért elvállalhatsz, ha felvesznek, ha alkalmas vagy rá, ha szükség van ott Rád.


Ne csodálkozz az életkor megkötésen, hiszen minden munkára nem vehetnek fel akárkit valamilyen oknál fogva. Például a cégek tevékenysége be van sorolva egy kategóriába. Van bányászat, építőipar, kereskedelem stb. Ezek például egészségügyi szempontból is képviselnek valamit. Bányásznak, építőipari munkásnak 18 alatt senkit nem vesznek fel, mivel az üzemorvos nem írja alá az alkalmasságit. A legnehezebb fizikai munkakategóriába tartoznak. Ez olyasmi, mintha jogsi nélkül akarnál vezetni. Vannak törvények, rendeletek, azt próbálják a munkáltatók betartani...

2012. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek (is):


Munka Törvénykönyve


"A diák munkavállalás feltételei:


15 és 16 év között írásbeli szülői engedéllyel iskolaszünetekben (téli, nyári) részmunkaidőben vállalhatsz munkát azaz napi, 4 vagy 6 órában. 8 órában nem.

*16 és 18 éves kor között nem kell már írásos szülői engedély, dolgozhatsz napi 8 órát is akár, nincs iskolai időhöz kötve, hogy mikor dolgozhatsz, azonban nincs túlóra, nincs éjszakai munka és nincs ügyelet sem."

2012. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Előzőnek (is): = törölve. (Máshova szántam.)
2012. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mondoshawantól azért kérdezném: Miből idéztél? A Munka Törvénykönyve hányadik paragrafusát, mert én nem tudok arról, hogy a diákmunkáról külön fejezet rendelkezne. Csak azért, mert ismerek cégeket, akik a nyári szünidőben diákokat foglalkoztatnak napi 8 órában bizony. Nem részmunkaidőben...
2012. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!