Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy találtatok munkát?

Ti hogy találtatok munkát?

Figyelt kérdés

Rokoni, baráti, családi segítséggel/ajánlással, vagy elküldtétek az önéletrajzotokat egy meghirdetett állásra és felvettek?

Mert én kezdek teljesen elkeseredi, hogy lassan 5 hónapja küldözgetem az önéletrajzaimat és nem kellek egyik helyre sem.


Akik multinál dolgoznak azok hogyan jelentkeztek, volt meghirdetett állás és arra? Hogyan lehet bekerülni akár pénztárosnak multihoz? Én leadtam az önéletrajzomat, de eddig még csak nem is válaszoltak. :(



2012. máj. 15. 09:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Elküldtem az önéletrajzom és felvettek.


Régen csináltam azt is, hogy sok céghez elküldtem az önéletrajzom anélkül, hogy ők hirdettek volna állást, az egyik melóhelyre így kerültem be.


Nem egyszerű manapság sajnos, de ne add fel! Esetleg nézd át újra az önéletrajzod formailag, az is nagyon sokat számít!

2012. máj. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ilyen "műfaj". Kapcsolatok nélkül nehéz elhelyezkedni. És igen, sokszor nem is válaszolnak, ami egyébként tahóság. Azt javaslom, nézesd meg egy szakemberrel a pályázati anyagodat, mert esetleg tud rajta ügyesíteni, csinosítani, ami növeli az elhelyezkedés esélyét.
2012. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

ha nem vesznek fel, akkor nem valaszolnak.

elkuldesz 300 oneletrajzot es felvesznek.

mondjuk nem art ha tudsz is valamit, es meg papirod is van rola.

a gyerekim most vegeztek, de mar ez egyetem utolso eveiben megvolt az allasuk, mar akkor leszerzodtek.

2012. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok diplomás, tudom ez manapság nagy hátrány, de van érettségim, 3 szakmám, 1 felsőfokú okj-s végzettségem és angol nyelv tudásom.

Lehet nincs diplomám, de nem hiszem, hogy ennyi végzettséggel ne tudnék mondjuk pénztárt kezelni (amikor van eladói tapasztalatom is). Vagy árut feltölteni...még valami gyárba is elmennék. Nem válogatok.

2012. máj. 15. 09:50
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak az alul-, a túlképzettség is hátrány. Ha például árufeltöltőnek jelentkezel, talán érdemes egyet-kettőt elhallgatni a képesítéseid közül.
2012. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsém volt, anyám munkahelyén nyugdíjba ment 1 nő és annak a helyére vettek fel. Előtte majdnem 3 évig nem volt normális munkám. Max pár hónapos nyári melók, vagy önkormányzati közcélú.

Sajnos ismeretség, protekció nélkül baromi nehéz, szinte lehetetlen, főleg ha kisvárosban élsz. Tudom tapasztalatból, mert vidéken még mekis, tescos munkához is protekció kell sajnos. :(

Kitartást neked! Ne add fel!

2012. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%

Ne keseredj el,biztosan találsz munkát.És igen ennyi szakmával meg főleg.

az én párom 8 hónapig nem kapott munkát sehol,egy rakás önéletrajzot elküldtünk,telefonálgattunk,volt ahová be is ment és mégsem.Majd volt munkahelye 1 évig,utána még 3 hónap ujra munkanélküliséggel.Mostani állását úgy kapta meg,hogy bement egy pékségbe (párom pék-cukrász) a lányunknak reggeliért és közben beszélgetett a főnökkel,rákérdezett nincs e felvétel és bár meghirdetve nem volt felvették,mert ettől még kellett a munka erő.pár nappal később dolgozni kezdett. :)

Sikerülni fog neked is!Sok sikert!

2012. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha van a városotokba TESCO próbálkozz ott. Mindig van pénztári üresedés. Szar munka ,de kisegít amíg jobbat nem találsz.
2012. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

Hát igen, ez a titka, hogy legyenek kapcsolataid, és, ahogy az utolsónál is láthatjuk, aki olyan szakmát tanul, annak már suli közben nyomnak a kezébe egy állást. De ehhez nagy szerencse kell és használható szakma, ami manapság igen kevés.

Én 2010ben végeztem a fősulin, 2011ig szenvedtem a nyelvvizsgával, és meg is kaptam a diplomám. Azóta 5 hónapot dolgoztam helyettesként a szakmámban, és most vettek fel közfoglalkoztatásban 2 hónapra.

Keresek más munkát is, de az nincs erre (baranya).

Úgyhogy összeteszem a két kezem, hogy a családom tud támogatni és a szociális központtól kapok 25ezret.

Szinte lehetetlennek tűnik, de nem szabad feladni, ahogy én sem teszem.

Szeptemberhez egy évre ígérnek sok állást a szakmámban, de addig el kell valahogy evezni...


Sok sikert Neked is, ne add fel és higgy magadban!

23N

2012. máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem keresek főállású munkát, viszont a tanulmányaimhoz kapcsolódó gyakorlati helyet igen, talán segíthet az amit én csináltam. Először egy csomó helyre elküldtem az önéletrajzomat, nem jelentkeztek...utána felhívtam őket telefonon...volt olyan hely, amit 5ször hívtam fel, hogy végre valakivel érdemben beszélhessek, ne csak egy titkárnővel. Ha még mindig semmi nem volt bementem személyesen, volt olyan hely ahová kétszer-háromszor küldtem el az önéletrajzomat, mire észrevettek...és láss csodát, nyárra 3 biztos gyakszi helyem van. Ha kidobnak az ajtón mássz vissza az ablakon, ne legyél szégyenlős, legyél nyugodtan pofátlan, így megjegyeznek, látni fogják rajtad, hogy te kitartasz és neked tényleg kell a meló.

21/L

2012. máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!