Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha több mint egy éve álláskere...

Ha több mint egy éve álláskeresőin vagyok akkor tényleg kapok havonta valamennyi pénzt a munkaügyi központtól? (pályakezdő)

Figyelt kérdés
2009. jún. 28. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Én nem kaptam....
2009. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Én sem kaptam egy vasat sem, pedig 2006 májusa óta voltam 2008 decemberéig pályakezdő álláskereső.
2009. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Munkaügytől semmit. Az önkormányzattól lehet rendszeres szociális segélyt igényelni, melynek feltétele, hogy előtte legalább egy évig együtt kell működni a munkaügyi központtal.
2009. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

valóban lehet igényelni szociális támogatást az önkormányzattól, amit én is megigényeltem, de szó szerint a pofámba röhögtek, hogy mit akarok én....


A volt osztálytársamnak pedig ott dolgozik mindkét nővére meg az anyja, egy háztartásban élnek, és ő bezzeg kapott szociális támogatást, meg fizették a tb-jét. Én meg kénytelen voltam felvenni a diákhitelt, hogy legalább a tb-m ki legyen fizetve, és fel tudjak utazni a főiskolára.

2009. jún. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

A munkaügyitől csak akkor kapsz valamit, ha 4 éven belül legalább 200 ledolgozott napod van (lehet AMKs is).

Ha már több mint 1 éve regisztrált álláskereső vagy, az önkormányzatnál kérhetsz rendelkezésre állási támogatást. Erről bővebben itt olvashatsz: [link]

Régebben szociális segélyt adtak és nem kellett érte dolgozni, most hogy változtatták, és a sok mindenkinek nem a szoc.segély, hanem a rendelkezésre állási jár, sokan inkább nem kérik a rendelkezésre állásit, mert azért dolgozni kell.

Az utolsó hozzászólónak: ismerős a helyzet, nállunk is úgy osztogatták a szoc.segélyeket. Volt akinek mindenbe belekötöttek és végül nem adtak semmit, másnak meg kb nettó minimálbérnyit, pedig sokmillás autóval jár, nyaralás évente többször (Balaton, Szoboszló, stb) Alsós meg óvódás gyerekeknek külön-külön tv, DVD, PS. Nappaliban 130as plazmatv. Csak éppen "jó" volt a rokonság. Hiába, születni tudni kell.

2009. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2009. jún. 28. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha elvégzel valamilyen tanfolyamot, akkor az oktatás idejére adnak támogatást. Jelentkezz, hogy tanulni szeretnél, megmondják mi a választék. Ismerősöm először bolti eladónak tanult, aztán boltvezetői tanfolyamot végezte el. A sikeres vizsga előírás. A létszámba nem fért bele minden jelentkező. Sok sikert.
2009. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már most a tanfolyam idejére sem adnak semmit! És ráadásul most egy pár hónapig azt mondták, hogy nem is indul tanfolyam! :S
2009. jún. 29. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom!!
2009. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!