Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki külföldön dolgozott,...

Aki külföldön dolgozott, milyen tapasztalatokat tud megosztani?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekel, ha valaki úgy ment ki, hogy már itthon tudta, van kinn munkája. Mi volt az, melyik ország, milyen tapasztalatok voltak, életkörülmények, mennyire befogadóak, fizetés, stb?
2012. máj. 22. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy milyen területen dolgozol. Te mit szeretnél külföldön csinálni?
2012. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akár elmennék eladónak is egy boltba, de jó lenne, ha vmi vevőszolgálat vagy recepciós munka lenne. Csak a tapasztalatokat várom!
2012. máj. 22. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy boltba kapnál munkát, azt elvállalják a helyiek. Ha jól beszéled a nyelvet, esetleg benzinkutasként, vagy McDonaldsban lehetne valami hasonlót csinálni, de ezekről a dolgokról nincs tapasztalatom. (Múltkor láttam egy Meki-s hirdetést.)


Ausztriába jó pár recepcióst keresnek, a jelölteket behívják egy elbeszélgetésre, és ha jól megy a nyelv, akkor kapnak munkát.

Vendéglátásban hol fizetnek túlórát, hol meg nem. De viszont adnak ingyen szállást, ingyen kaját (vagy moslékot), és 13.-14. havi bért arányosan lebontva - de szerződésben szeretik kikötni, ha lelépsz, akkor neked nem jár a plusz bér. 1100-1300 nettó az átlagbér szerintem, de ez szállodánként, és tartományonként változhat.


Az építőiparban, valamint a kétkezi munkáknál előfordul, hogy lehúznak. Érdemes előre rákérdezni, hogy ugye van elég munkátok, és elég pénzetek, hogy kifizessetek, esetleg arra, hogy mennyi túlórára lehet számítani. Ha pedig már kinn vagy a terepen, akkor meg kell kérdezni a kollégákat, hogy a pénzzel minden rendben van-e. Én már jártam úgy, hogy a német vállalkozó a csőd szélén állt, és sajna nem kapcsoltam időben, nem léptem le az elején, de szerencsére többet kerestem, mint amennyit elköltöttem.


Németországban szerettem dolgozni, Bajorországot különösen szépnek találtam. Mivel elég jól beszélek németül, ezért mindenhol elfogadtak, de szoros barátságot nem kötöttem senkivel(?).


A németeknél olcsóbb a kaja, mint idehaza:)


Ausztria egy nagy talán, csak egy helyen dolgoztam még ott, de ez nem nagyon jött be.


Ha bármi gond lenne, Németországban a Zoll-t, Ausztriában az Arbeitsamt-ot kell keresni. Ezeken a helyeken komolyan veszik a munkavállalók védelmét, Magyarországon szerintem nem is létezik hasonló funkcióval bíró hivatal.


Eddig csak egyszerű dolgokat csináltam, rengeteget túlóráztam, így kerestem nettó 1200-1600 között 0 kiadással. Ami szerintem külföldön nagyon kevés, egy szaki a dupláját is megkeresheti. Vagy egy szakács is simán kap 3000 eurót egy hónapban, de odáig el is kell jutni, és sokat kell teljesíteni, talpalni érte.

2012. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. máj. 22. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!