Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár-e kötelezően pótlék...

Jár-e kötelezően pótlék Mester diploma után?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm említette a multkor, viszont erre azóta sem találtam semmilyen megbízható információt: Már van egy Bsc-s diplomám, jelenleg végzem az Msc-t, és a kérdés az, hogy ha elvégeztem a mesterképzést, akkor megköveteli-e jogszabály, hogy a munkáltatóm növelje a fizetésemet?

Ehhez hozzátartozik az is, hogy nem minimálbérért dolgozom már most sem.

A barátom azt mondta, hogy az Msc diploma havonta br. 50 ezer huf pluszt jelent és ha ezt el akarják tussolni, akkor csapdossam az asztalt, de én semmilyen erre utaló jogszabályt nem találtam a munkatörvénykönyvben.


Akkor ez most urban legend vagy van valami alapja?



2012. máj. 24. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Alaphelyzetben nem jár diplomáért semmi plusz, akkor keresel többet, ha a megléte munkaköri előírás, de akkor sem bruttó 50-el többet.

Mivel munka közben végzed el ezért elmondhatod nekik, hátha kapsz az Msc-ért pluszt, de manapság sehol sem szeretnek fizetést emelni, nem csapdoshatod az asztalt, hamar találnak mást a helyedre.

Nekem régi képzésből van az Msc-vel egyenértékű 5 éves diplomám, de érettségis munkakört töltök be, ahol ugyanannyit keresek, mint az érettségizett kollégáim.

2012. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Ha a munkáltató a munkakörhöz nem írja elő a diplomát, akkor elég neki a 93000-et megadnia. Ha előírja a diplomát, akkor sincs különbség a Bsc és Msc diploma között. Közalkalmazotti bértábla szerint esetleg lehet külöbség, de nem biztos, hogy ekkora plusz.
2012. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A versenyszférában tök mindegy, hogy van-e diplomád, BSCs, vagy MSCs, vagy osztatlan, nem kell magasabb bért adniuk.

Azt, hogy mennyi a kötelezendően fizetendő minimum, az határozza meg, hogy a munkakör igényel-e legalább középfokú végzettséget, középfokú szakképzettséget. Ha nem, akkor a minimálbért kell fizetniük, ha igen, akkor a garantált bérminimumot, akkor is ha doktori fokozatod van.

A közalkalmazottak, köztisztviselők bérezése más tészta.

Csapdoshatod az asztalt, csak aztán abba is gondolj bele, hogy senki nem pótolhatatlan és lehet, hogy előbb-utóbb nem lesz mit csapdosnod.

2012. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!