Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti eltűrnétek, ha a főnökötökn...

Ti eltűrnétek, ha a főnökötöknek alacsonyabb végzettsége lenne mint nektek?

Figyelt kérdés

Most, hogy nyeljem le a békát? A cégnél. ahol pár hete dolgozom metettek projektvezetőnek egy 23 éves gyereket, akinek a legmagasabb végzettsége egy egyszerű érettségi.

Két diplomával, rengeteg alázatosan ledolgozott év után, közel a 40-hez ez rettenetesen sérti az önérzetemet és többi hasonló korú és képzettségű kolléga szemét is szúra, hogy egy taknyos a góré.

Tény, hogy a gyerek egyáltalán nem beképzelt és tény, hogy átlagon felüli szakember máris jólcsengő nevvél, aki az elmúlt 3 évben állítólag milliókat keresett a cégnek (szóval nem az igazgató unokaöccséről vagy egy tövig benyaló törtetőről van szó). De akkor is! Nem lehetett volna inkább valami szaktanácsadót csinálni belőle? A mai világban már egyáltalán nincs kötelező ranglétra?

Sértő, mivel majnem 10 évig vért izadtam az egyetemen és ez a gyerek majdnem a fiam lehetne, mit mondjak neki, ha utasítást ad? "Igenis Uram?" Rettentően bizar.

Mi a véleményetek? Mit csinálnátok a helyemben?



2012. máj. 10. 22:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
97%

Persze, hogy eltűrném. Egy főnöknek nem az a dolga, hogy el tudjon végezni minden konkrét feladatot az adott cégnél, hanem, hogy képes legyen irányítani és összehangolni a munkát, szervezni a feladatok megoldását, törődni az embereivel... Teljesen más képességek kellenek neki, mint mondjuk a dolgozóinak, akiknek egy (rész)feladatot kell megoldaniuk.

Ő legyen jó a saját dolgában, én legyek jó a sajátomban. Hogy ebből mi milyen szintű végzettséget igényel, az már nem érdekel.

Biztos vagyok benne, hogy aki pl. az Apollo programot "fejesként" összeszervezte, irányította... nem lett volna képes megépíteni az űrhajót, vagy akár kiszámolni a visszatérési szöget. De neki nem is ez volt a dolga, hanem, hogy mindenki, aki kell a dologhoz, a helyén legyen, tudja a dolgát, megkapja a pénzét... Szóval érted.


Összefoglalva: Természetesen eltűrném, igen.

2012. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim válasza:
98%
nem a végzettsége számít, hanem, hogy ő a főnököd. le kell nyelni az ilyet. a munkát végezni kell nempedig szeretni
2012. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
53%
irigy vagy.
2012. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:
Te irigységnek nevezed, én önérzetnek. Lehet, hogy a srác, zseni a szakterületén és 10-szer többet tud, mint én és a mérnök kollégák, de nincs se szakképesítése, se diplomája. Régen csakis felsőfokú végzettséggel tölthetett be valaki vezetői pozíciót és akkor sem 23 évesen. Ilyen idős koromban én még első munkahelyemen tanulgattam az alázat szó igazi jelentését és engem utasítgattak, nem én másokat.
2012. máj. 10. 23:23
 5/73 anonim ***** válasza:
86%

Hidd el, én átérzem a problémádat és tudom, hogy nagyon bántó tud lenni az ilyen, de ha a főnököd tényleg egy zseni és a cégetek rátette a mancsát, akkor hatalmas szerencsétek van vele. Ne bántsátok, ne toljatok ki vele, ne szemétkedjetek, mert a cég érdeke, hogy ő végezhesse a munkáját és ez a ti érdeketek is. A diplomákat és egyéb papírokat meg egy időre felejtsd el, az internet korában élünk, ahol a tudás gombnyomásra áramlik és ezért rengeteg az autodidakta szakember, akik minden felsőbb iskolázottság nélkül is kiemelkednek egy bizonyos szakterületen. Ez van, én ne mond, hogy 20 éve máshogy volt, mert nem volt! Inkább másabb volt, mivel a rendszerváltás után rengeteg 20-on éves vállalkozó volt, míg most ezen korosztály nagy része még otthon lakik a szülőknél, tanul vagy munkanélküli.

Szóval a fiatalok bizonyos dolgokban most korábban érnek, bizonyos dolgokban pedig később.

2012. máj. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
90%
Nem kötelező ott dolgozni. Ha annyira zavar, akkor lelépsz és kész!
2012. máj. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
90%

tudod, vannak emberek akik papírt szereznek, és vannak akik egyszerűen megtanulják.


ez tényleg irigység. Letettél több diplomát az asztalra és mégis kevesebbet tudsz egy embernél aki nem is járt egyetemre, sőt fiatalabb nálad, ergó kevesebb időbe telt neki.


Nos, pont, ezért lett ő a főnök, mert rövidebb idő alatt, nyilván több önerőből megtanulta aminek te a töredékét se, iskolákkal, ráadásul mint mondtad, te vért izzadtál.


A papír nem minden, sőt.


Ha van két orvos, egyiknek nincs papírja, de mégis keni-vágja a szakmát, a másiknak van papírja, mert vért izzadva átment és megszerezte, akkor melyikben bíznál jobban? Melyik legyen a főnök? az aki érti, vagy az akinek van papírja?

2012. máj. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 A kérdező kommentje:

Rettenetesen rossz példát mondtál, mivel senki sem praktizálhat orvosként orvosi egyetemen szerzett doktorátusi végzés nélkül, szóval sohasem találkoznék ilyen "orvossal" vagy, ha mégis, akkor sem gyógyíthatna engem mivel tiltja a törvény.

Nekem nem a srác tudásával van a bajom, hanem azzal, hogy nincs diplomája és mégis vezetői pozícióba került. Mért nem lett szaktanácsadó? Azt mindenki könnyebben elfogadta volna.

Ez így nincs rendjén, jól néznék ki, ha egy kőműves parancsolna egy építésmérnöknek, vagy egy traktoros az agrármérnöknek. Egy ilyen vezetőre a diplomás dolgozók nem tudnak felnézni egyrészt az életkora, másrészt az iskolázatlansága miatt, egyszerűen képtelenek vagyunk tisztelni és megbecsülni. A diploma pedig arra jó, hogy azzal "bizonyítsa be" a tudását mindenki előtt.

39 éves vagyok, de olyan a beosztottai között aki már a 45-öt is betöltötte, milyen alapon várják, hogy alázkodjunk meg egy gyerek előtt?

Én megbecsülném a szaktudását, ha tanácsadóként dolgozna a mi beosztottunkként és nem fordítva!

2012. máj. 11. 01:09
 9/73 anonim ***** válasza:
100%
Ha szaktanácsadó lenne, akkor ti, nagymenő diplomások mindenben lehurrognátok, hogy "ülj le fiam egyes!!!" és nem érdekelne titeket, hogy éppen jó vagy rossz ötlettel állna mivel nektek csakis a presztizs számít, ezt tapasztalatból mondom! Így legalább érvényesülhet az ő akarta, és az nem is baj, mivel azt mondtad ért a dologhoz. A cégvezető meg nagyívben tesz arra ki a kisfőnök és nektek középkorú értelmiségieknek ez mekkora lelki tehet, mert őt csak a számok érdeklik, az, hogy a cég sikeres legyen! Ezt nem tanították meg az egyetemen???!!!
2012. máj. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
76%
*lelki teher
2012. máj. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!