Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban tényleg kb.2000...

Németországban tényleg kb.2000 eurót keres havonta egy középiskolai tanár? És az ott mire elég?

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy a tanár mennyit keres, de én magam Németországban élek, 2050 €-t keresek havonta nettóban. Sok mindenre elég ez az összeg. Nincsenek anyagi gondjaim, kényelmesen megélek belőle. Még akkor sem lenne sok gondom, ha lenne gyereke. Nekem 580 € az albérlet, 135 € a rezsi, 340 € megy el bevásárlásra, aztán 60 € a közlekedés, 200 € kell szórakozásra. 250 €-t rakok minden hónapban egy megtakarítási számlára, amiből aztán nyaralni megyek. A maradék 350 - 400 €-t szintén félrerakom, ami ínségesebb időkre jó lesz majd.
2012. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Az első válaszolótól megkérdezhetném, hogy mivel foglalkozik kinnt, mennyire beszéli a nyelvet és mióta csinálja a munkáját?

Köszönöm.

2012. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Programozóként dolgozom, 7,5 hónapja vagyok kinn. Mind németül, mind pedig angolul jól beszélek. A cégnél nálunk az angol a beszélt nyelv, de a munkát nem kapod meg csak angol tudással, mert annak ellenére hogy az angol a fő nyelv a cégnél, németül is kell tudni.
2012. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!