Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban a 2000 eurós...

Németországban a 2000 eurós havi fizetés mire elég?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 05:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerényen,jól beosztva a lakbérre,rezsire,kajára elég.
2012. máj. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kb. ennyi az átlagfizetés hivatalosan (termßeszetesen bruttoban).

Nagyon ugrálni nem lehet belöle, de ha egyedül vagy, és olcsó lakásod van, akkor elég lehet.

Egy szoba vagy egyszobás apartman kb 300-400 Euro, a kaja egy före szinten ennyi, ha nem eszel minden nap húst, nem iszol üditöt vagy sört, hanem vizet, a rezsi kb 200, ha nem pazarolsz (félórás zuhanyzások, minden elektromos készülék allandóan bekapcsolva, fütés 20 foknál nem magasabbra állitva, stb.

De a legtöbb ember ennél jóval kevesebbet keres, sokan havi 400 Euro körüli összegböl kell, hogy megéljenek, ami tényleg kevés.

2012. máj. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia.Én kb ennyit keresek és mondhatom nagyon jól kijövök belőle.Ha nem élsz nagy lábon akkor elég sokmindenre.
2012. máj. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. Válaszoló: megirnád, hogy hol laksz (szoba, kiesbb lakás), mit dolgozol, ez bruttó vagy nettó? Hol élsz belöle kinn, vagy MO-on élsz és néha mégy ki?
2012. máj. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Brutto 2000€ az kb netto 1330 (pl Bayern) -> a nettolohn.de-n megnezehted regiofuggoen. Az alberlet arak nagyon varosfuggo. Sporolhasz, ha csak egy szobat veszel ki, un. WG-be (Wohngemeinschaft) mesz, ahol tobben laknak. Igy egy szoba pl. Nurnbergben 300-350€ minden rezsivel. Kajabol 200€-bol is ki lehet jonni, 300-bol mar sztem boven. Ez attol fugg, h hogy tudod megoldani az ebedet, mert 5€ alatt normalis meleg etelt nem kapsz, tehat erdemes fozni. Kajan sporolhatsz ha olcsobb helyeken vasarolsz: Penny, Norma, Aldi... Utazas relativ, de mitfahrgelegenheit.de-n telekocsival kb. 6€/100km az utazas dija (pl. Nürnberg-BP 40€). Varosi kozlekedes berlet 50-70€, de egy ocska kerekpar is megteszi, a legtobb varosban elmeny bicoval jarni, es nagyon sokan ezt is teszik. Szoval ha sporolsz es odafigyelsz, ki lehet jonni belole siman, meg sporolni is lehet, viszont ha pl. van kocsid is, a kajalasra nem akarsz annyira odafigyelni pl minden nap menza, kulon lakast szeretnel, akkor lazan el lehet verni az egeszet:)
2012. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A 2000 eurós fizetés nem átlagos.Bruttóban igen. a levonások után marad 1400 euró. Ahol én lakom a lakás 400 euró melegen/53 négyzetméter/.Hozzájön a TV. telefon, hendy, internet,bérlet,orvos,gyógyszer. Kajára elég sok elmegy,hétvégén jönnek a gyerekek a magyar kosztra.Ruházkodni is kell néha.Nem élek nagylábon és így is csak 100-150 eurót tudok megspórolni havonta. Ez az én rövid történetem.
2012. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A 2000 eurós fizetés nem átlagos.Bruttóban igen."


AZT irtam, hogy ennyi a BRUTTO ÁTLAGFIZETÉS, nem hogy ez áltagos kereset. Az átlagban benne vannak a milliomos cégtulajdonosok is, meg az alkalmi munkás is.

2012. máj. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

En most Berlinbol irok. Ceges ut, csak ez a het. Az arak nagyjabol ilyenek:

- turistajegy kozlekedesre: 30E/5nap

- kozepes szalloda: 70E/ejszaka

- belepo a Tv-toronyba: 12E (egyeb muzeumokba kb. 10E)

- kaja kozepes etteremben sorrel: 15-25E

- tabla csoki atlagos: 1,5-2E

- zsomle-magvas cucc: 0,5E

- asvanyviz 1l: 0,7-0,8E

-> Kb. 2-3-szoros arak vannak a magyarhoz kepest.

Kollega mondta is, hogy ne szamolgassam at oket, mert akkor semmit nem fogok venni. :)

Hogy allando szallasnak mennyi a berlese, meg a rezsije, azt nem tudom, de gondolok egy 2-3-szoros szorzot ide is.

2012. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

8-as: "Kb. 2-3-szoros arak vannak a magyarhoz kepest."

Ez igy nagyon nem nem igaz. Nem irtad le, h hol vetted. Benzinkuton pl eleg draga, az igaz. Viszont altalanossagban ha az arakat nezzuk, akkor a szolgaltatasok dragabbak. Tehat pl autoszervizben oradij, vagy ha szerelot hivsz otthonra, v nyelviskola, belepok. Az elelmiszereknel nincs ilyen nagy kulonbseg. Ha legolcsobban akarsz kijonni, akkor MO-on lehet h talalsz olcsobban minden termekbol, de ha 2 ugyanolyan minosegu termeket hasonlitassz ossze, akkor NO sokszor olcsobb. Viszont ha en No-ban altalanos elelmiszerekbol legolcsobban bevasarolok, akkor ha MO-on ugyanazt a minoseget meg akarom venni, akkor az dragabb lesz! A MO-i legolcsobb kategoria sok esetben NO-ban nincs. Egy pelda: tojas. NO-ban tilos ketreces tojast forgalmazni (3-as jelu), a legocskabb a melyalmos. Magyarorszagon a 3-as nemetorszagbol erkezo tojas olcsobb volt mint a magyar. Magyarorszagon igy tudsz venni olcsobbat, de a minosege ocskabb. A melyalmost kint 1,5€.

Ezen kivul atlagban az osszes BIO termek is olcsobb. Pl Bio 3,5-os tej 1,05€.

Muszaki cikkek ugyanolyan dragak vagy olcsobbak, leginkabb netes rendelest nezve, ami kint tokeletesen mukodik. Pl. TV, gepek, ilyesmik sok minden NO-bol jonnek, igy kint olcsobb is. Szamtech cuccok kb ugyanannyi.


A Te peldadnal maradva:


"- turistajegy kozlekedesre: 30E/5nap

- kozepes szalloda: 70E/ejszaka

- belepo a Tv-toronyba: 12E (egyeb muzeumokba kb. 10E)"

aki kint el es sporolni akar, annak ezek nem erdekesek.


"- kaja kozepes etteremben sorrel: 15-25E"

kozepes etterembe se fog menni, de egyebkent korrekt, a 9-12€ egy normalis etteremben realis. Sor 3-4€.


"- tabla csoki atlagos: 1,5-2E"

Max a Lindt csoki kerul ennyibe, ami kint is az egyik legdragabb, mert svajci:) Persze nem tudom mekkora tablara ertetted, egy 100gr-os Milka 50-70 cent kozott van. Ritter Sport akciosan mar 60Cent, de barmikor megkapod 79 centert. A lenyeg, hogy ne a legdragabb boltban vasarolj, mint irtam Penny, Norma, Aldi. Ezekben a boltokban a valasztek kisebb, de ugyanougy vannak BIO termekek is, es mindent megkap az ember.


"- zsomle-magvas cucc: 0,5E"

Darabra veve, dragabb helyen igaz.


"- asvanyviz 1l: 0,7-0,8E"

1,5 literes vizet 20-50 centert kapni (a 20-as is teljesen jo), plusz minden muanyag (es aluminium) palack betetdijas, ami 25 cent. Minden elelmiszer boltban van visszavalto gep, vissza kell vinni a palackot.

2012. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jancsiur válasza:
Megélhetés (kaja) kb ugyan ott van mint magyar országon de a lakbér,dohány árú az brutális az itteni viszonylathoz képest
2012. máj. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!