Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy a diákok...

Miért van az, hogy a diákok és a nyugdíjasok is dolgozhatnak? Akinek pedig szüksége lenne rá jobban, annak nem lehet, mert kitúrják Őket?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a véleményetek erről, de engem nagyon irritál, hogy Bátyámmal az egész várost bejárjuk, és nincs hely mert:

1. Már be van telve diákkal

2. Nem dolgozhatsz ott, mert NEM vagy sem diák, sem rokkant nyugdíjas.

Tudom, hogy ez a munkaadónak kedvezőbb, mert olcsóbb munkaerő, valamint foglalkoztatásukért kapnak támogatást, de kérdem én: Ezt miért megengedett már jó ideje? A tanuló tanuljon, a nyugdíjas meg pihenjen! EZ a dolguk. Nem kitúrni azt, akinek fontosabb lenne az állás. Én ezt betiltanám örökre! Mert felháborító! Ráadásul nem nyári időszakról van szó, én akárhova megyek, akármikor, legyen az tél vagy ősz... a diákok meg a nyugdíjasok ott vannak! Gusztustalan!



2012. máj. 31. 10:28
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

És a tanuló haljon éhen ha pl anyuka egyedül nevel 2 gyereket minimálbérből?

Az egyetemista miből éljen meg?

A nyugdijas hogy fizesse ki a többtizezres havi gyógyszereit ha kap 60ezret össz?

2012. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,,de szerintem a diákoknak is lehetőséget kell adni a dolgozáshoz. Amikor egyetemre jártam apum nem támogatott,amit kaptam azt anyum adta. S a tankönyvek,jegyzetek nem két fillér. Féláron vettem meg 20ért.. űaz ösztöndíj meg semmi, nálunk 7ezer volt a max.ösztöndíj. S én nem államisként nem kaphattam.. S még a füzetekről,tollakról,kiegészitőkről(vonalzó,körző társai) nem beszélek. S még nem eszek,nem veszek bérletet.

A rokkant nyugdíjas más kérdés,ők nem tehetnek arról hogy rokkantnyugdíjasok. Engem a sima,nem kórkedvezmény-nyel nyugdíjazott (pl rendörök) nyugdíjasok munkája zavar jobban. Mert egy rendőr oké,hogy ha már nyugdijas dolgozhat... De mondjuk a sima nyugdíjas is tudod nem sokat kap... Ismerős 40ezret,mamám meg kap 45ezret. S végigdolgolgozta az életét..

26L

2012. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
30%

Ne haljon éhen a nyugdíjas! De neki van legalább nyugdíja!

Pl. az én szüleimnek fejenként 200 ezer ft.

Akinek meg nincs állása, az semmit nem kap. Akkor mit csináljon, miből tartsa el a gyerekeit?

A diák meg ne menjen egyetemre, ha a szüleinek nincs rá pénze.

Engem is irritál, hogy a diákok, nyugdíjasok könnyebben kapnak munkát!

2012. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
74%
A kérdezőnek nincs túl sok iskolája,vagy csinált egy tömegképzést,és most sajnálja a diákoktól 450es órabért...
2012. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

"A diák meg ne menjen egyetemre, ha a szüleinek nincs rá pénze. "


ne menejünk már vissza a korban,hogy csak a gazdag szülő gyereke tanulhat,aki szegénynek született,az örüljön ha irni-olvasni megtanitják,aztán 8 általánossal dolgozzon műszakban gyárban vagy seperjen utcát 47ezerért,mert a szüleinek nem volt pénze iskolára,ő meg nem dolgozhatott suli mellett?

2012. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 CMD ***** válasza:
71%

Hát ahonnan képes valakit diák kitúrni, az igazából nem tudom mit akar.


Úgy értem, hogy a diákmunkások nem felső-, meg középvezetői állást szoktak betölteni, hanem olyat, amihez 8 osztály is elég (címkézés, rakodás, sorjázás) stb.

2012. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen helyekre jelentkeztetek? Mi a végzettségetek?


Én nem értem ezt a kérdést. Diák vagyok, igen, mert szeretnék tanulni. Emellett dolgozom, igen, mert szeretnék megélni. A legvacakabb munkákat is elvégeztem, hogy tanulhassak, télen hóban-fagyban kinn álltam 12 órákat. Oké, most szerencsém van, mert irodában csücsülhetek, de nem volt ez mindig így.

Ha a szüleimen múlna, nem nagyon tanulnék. Felajánlották, hogy hagyjam ott a munkát, havi 20 ezerrel tudnak támogatni. Sajna havi 20 ezer még a lakhatásom sem fedezi. Persze jó lenne, ha nem kéne dolgoznom, de ez van.

Csak azt nem értem, miért kell ezen kiakadni. Mindenkinek joga van a munkavállaláshoz. Ez egy olyan jog, amit nem vehetsz el az emberektől, csak nagyon indokolt esetben. Mondjuk ha közveszélyes őrültek. De csupán azért, mert ti nem találtatok munkát, nem. Különben is, mi a biztosíték arra, hogy ha azt a pártízezer diákot és nyugdíjast kirúgják, utána az egymillió munkanélküliből pont titeket vesznek fel?

2012. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
52%

legyél te is tovább diák, hogy utána ne csak olyan munka jusson neked, amit a diákok és a nyugdíjasok végeznek.

persze gondolom az is más hibája, hogy nem tanultál eleget vagy nincs szakmád.

esetleg nyomtasd ki ezt a kérdésedet és őrizd meg nyugdíjaskorodra, amikor a nyugdíjadból nem tudsz semmit kifizetni és muszáj tovább dolgoznod, akkor is így vélekedsz majd erről? mi az, hogy nagyobb szüksége van rá? midnenkinek kell ennie, laknia, ruházkodnia. nem ez a gyakorlat felháborító, hanem hogy vannak emberek, akik a diákokat meg a nyugdíjasokat ilyenek miatt leszólják.

2012. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Vree ***** válasza:
75%

Na, gyönyörű, a féltékenykedés az megy. Az nem zavar hogy még mindig töredék diák dolgozik mint ami lehetne (sok országban normális hogy az embernek van egy ilyen mellékállása, pl. Németo. azért tudott a válságban is megmaradni mert mindenkinél, diáknál is, ott a +4 órás mellékállás - és ezt nem az ujjamból szopom, tessék utánaolvasni). A nyugdíjast meg pláne nem üldözik állásajánlatokkal, örül ha takarítással, betegmosdatással keres valamit sokszor olyan nyugdíj mellé amitől meghalhatna. Biztosra veheted hogy nem azért dolgozik 60-70+ évesen mert olyan nagy kedve meg ereje van hozzá.


Nehogy már azt hidd hogy ők el vannak árasztva jó állásokkal rosszabb a munkaerőpiaci helyzetük mint neked. Őket nem fogják felvenni semmilyen állandó munkakörbe.

2012. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
26%

Én csak attól a nyugdíjastól venném el a munkát, aki már régen betöltötte a korhatárt, de még mindig két kézzel ragaszkodik a székéhez, és esze ágában sincs átadni a munkáját a fiatalabbaknak. Mert hát ugye mit fog otthon csinálni? Találja föl magát, unokázzon. Attól kinyílik a bicska a zsebemben, amikor a 80 éves még mindig "dolgozik", mert annyira nem tud magával mit kezdeni. Csak azt tudnám, hogy ezeknek mi hasznát veszik a munkáltatók. Mert nem hiszem, hogy olyan nagyon naprakész lenne a tudásuk. A legtöbb 50 éve járt utoljára valamilyen iskolába. Azóta sem képezte magát. És ezek nem a kisnyugdíjasok, százezreket kapnának nyugdíjként. De inkább a székükben ücsörögnek, ahelyett hogy átadnák a helyüket.

Persze van kivétel, de nagyon de nagyon kevés.

2012. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!