Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak még hozzám hasonló...

Vannak még hozzám hasonló munkamániás fiatalok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most érettségizem éppen. El is ballagtam, de lényegében alig vártam, hogy dolgozhassak többet is az iskolaszünet alatt, mert a suli mellett nem tudtam annyit menni. Úgy érzem, agyonhajtom magam, állandóan csak a munka meg a munka, de emellett azt is érzem, hogy nincs mást csinálnom, és valami mintha hajtana, hogy minél többet és többet dolgozzak, és sosem elégszem meg igazán. Egyedül a munkahelyen vagyok társaságban, több emberrel, nem is érzem úgy egyáltalán, hogy utálattal mennék be dolgozni.

Vannak még hozzám hasonló, szélsőségesen munkamániás és teljesítménykényszeres, korombeli fiatalok?

(Azt azért hozzátenném, ez csak diákmunka, de nincs szigorúan vett beosztás, rengeteg túlmunkát is lehet vállalni, és emiatt könnyen vérszemet kap az ember.)



2012. jún. 1. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nem munkamániás vagy, hanem magányos, és a munkád során végre emeberek közt lehetsz.

Amúgy ez tök jó és igen, vannak munkamániás fiatalok, főleg közvetlen a suli után, amikor elkezdenek dolgozni és ez vmi teljesen új 12-18 év tanulás után.

2012. jún. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lennél BKV ellenőr mindjárt másképpenlenne :D
2012. jún. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor vagyok így, ha magánéleti gondjaim vannak. Így legalább amíg dolgozom, elfelejtem. Mostanában is vannak, úgyhogy minden nap annyi plusz melót vállaltam, amennyit csak tudtam, este tízkor úgy rúgtak ki az irodából :)

Annyira nem jó ez, jobb lenne, ha egyensúlyban lenne a munka és a magánélet..

2012. jún. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
4%
majd öreg, dolgoznál bagóért valami rohadt kellemetlen melót mindjárt nem lenne olyan sürgős bent tespedned egész nap miközben vakarod a s*gged.
2012. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem magányos, sem munkamániás nem vagy.


Egyrészt szerencsés vagy, mert szereted amit csinálsz, másrészt becsülendő hogy ilyen fiatalon ennyi lelkesedéssel végzed a munkádat. Ezt nagyon sokan nem mondhatják el magukról, azért tűnsz egy kicsit "kakukktojásnak".


Ha nincs egyéb kötelezettséged ( pl. gyerek, férj) miért ne dolgozhatnál annyit, amennyi jólesik?

Így legalább tapasztalatokat szerzel, és később ez még a javadra is válhat.

Én csak gratulálni tudok neked.

2012. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vannak olyanok, akik ha munka van dolgoznak.


Egyik barátom (most alkalmazottam) volt, hogy nyomdai teljesítménybéres diákmunkát úgy küldte, hogy csütörtökön bement és vasárnap jött haza, közben 2-szer 2 órára feküdt le aludni (a hangos nyomdagépek mellett). Mondjuk meg is kereste kb a havi minimálbért 4 nap alatt.

2012. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

55%, miért keseregsz? Tanulni kell, akkor jó munkád lesz.

Nem is kell túl sokat, én érettségivel dolgozom és imádom, mert változatos :)

2012. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%

qrvára örülök, kishaver, én meg 18 év tanulás meg egyetem után vakarom a szart. És nem bölcsés meg hasonló töltelékszakon voltam.

Szvsz mélyen kussolhatsz

2012. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Meg persze változatos a BKV ellenőr meg a kiszálló ügynök vagy pizzafutár melója is, meg kb annyit is ér...(lófaxt se)
2012. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszokat köszönöm, de annak a néhány rosszalló megjegyzésnek nem örülök. Mint a legtöbb diákmunka, ez is minimál órabérért megy, szóval ne gondolja senki, hogy ezzel hülyére keresném magam. Emellett nem unatkozik ott az ember egy percet sem, örülök, ha ki tudok futni wc-re vagy esetleg 20-30 perc kajaidőnk van. Ami viszont pozitívum, hogy mindig társaságban végezzük a munkát, mivel ez nem igazán egyemberes meló. Szóval beszélgetőpartner mindig akad, akivel épp összekerülök.


A magányosság viszont jellemző rám, mivel munkahelyen kívül nagyon ritkán (értsd havi 1-2) találkozom ismerősökkel. Ez mondjuk semmiképp sem jó, ahogyan az sem, hogy ezt a munkával "kompenzálom", így tulajdonképpen tudat alatt.


Azért tettem fel a kérdést, mivel a kollégáim (van 2-3 korombeli) nincsenek ott olyan sokat, mint én, sokszor inkább kevesebbet jönnek, vagy csak a kötelezően előírt órákat dolgozzák le, mondván hogy jobb dolguk is van.

2012. jún. 2. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!