Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha határozatlan idejű a...

Ha határozatlan idejű a szerződésem és még próbaidőn vagyok felmondhatok úgy, hogy nem kell ledolgoznom a felmondási időt? A szerződésben az van, hogy le kell dolgoznom, de akkor is ha már új munkahelyet találtam?

Figyelt kérdés
2012. jún. 10. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Egy kicsit fura amit írsz. Van határozatlan idejű szerződésed. De próbaidős vagy?? Amikor aláírod a határozatlan szerződést az már nem próbaidő. De teljesen mindegy,

Ha a szerződésben amit aláírtál oda van írva hogy a felmondási időt le kell töltened,akkor bizony le kell.Még úgyis hogy próbaidős vagy. Aláírtál egy szerződést(ezért nem értem a próbaidőt) ami érvénybe is lépett.

2012. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
rajta van a szerződésen,hogy a próbaidő 3 hónap.de a szerződés határozatlan időre szól,és a felmondási idő 15 nap. de nem értem,hogy akkor miért van 15nap felmondási idő,ha próbaidő?!
2012. jún. 10. 21:43
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Próbaidő alatt nincs felmondási idő. A szerződésben rögzített felmondási idő a próbaidő lejárta után lép érvénybe.
2012. jún. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

első vagyok..

Én is határozatlan idejű szerződésben dolgoztam,és nekem is bele volt írva hogy a próbaidő 3 hónap. 1 hónapig dolgoztam,és le kellett töltenem a 12 nap felmondási időt. Mivel aláírtam a szerződést (az egy dolog,hogy inkább táppénzre mentem) SZóval elvileg a próbaidő alatt még megindokolni sem kell a kilépésed okát,és a felmondási idődet sem kell letölteni,hacsak külön nem egyeztetek meg ebben..

(ezért nem kellett volna lepontozni)

2012. jún. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem az a fura,hogy határozatlan időre vettek rögtön fel.

Miért nem mondták azt,hogy hölgyem,felvesszük 1 évre,de az első 2 hónapot tekintsük próbaidőnek...(magyarán az alatt elég egy elvétett hiba, vagy 2, és máris repülsz a cégtől).


Utána bőven ráértek volna vagy újrakötni a szerződést annak lejárta előtt pár nappal(velem ezt többször is megtették már), vagy határozatlan ideig alkalmazni és akkor nincs próbaidő,bár ez a cégnek rizikós,mert nem olyan egyszerű egy határozatlan idejű szerződéssel levőt kirúgni a cégtől, nagyon alaposan meg kell indokolni,és szerintem ennek még anyagi kötelezettségei is lennének részükről, irányodba.

2012. jún. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
"Én is határozatlan idejű szerződésben dolgoztam,és nekem is bele volt írva hogy a próbaidő 3 hónap. 1 hónapig dolgoztam,és le kellett töltenem a 12 nap felmondási időt." akkor jól átvertek - próbaidő alatt a Munka törvénykönyve szerint nincs felmondási idő
2012. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
" Van határozatlan idejű szerződésed. De próbaidős vagy?? Amikor aláírod a határozatlan szerződést az már nem próbaidő." te valamit nagyon keversz - mind a határozott, mind a határozatlan idejű szerződésnél van próbaidő - min 30 nap max 90 nap
2012. jún. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nekem az a fura,hogy határozatlan időre vettek rögtön fel.

Miért nem mondták azt,hogy hölgyem,felvesszük 1 évre,de az első 2 hónapot tekintsük próbaidőnek...(magyarán az alatt elég egy elvétett hiba, vagy 2, és máris repülsz a cégtől). " heeee????????


az a normális, ha határozatlan időre keresnek valakit, akkor úgy veszik fel, próbaidő a Munka törvénykönyv szerint jár

2012. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező: próbaidő alatt nincs felmondási idő, bemész a HR-re és aznap ki kell adják a papírjaidat


pont ez a próbaidő lényege

2012. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Közös megegyezéssel úgy is elmehetsz, hogy nem dolgozol le semmilyen felmondási időt, és indokolnod sem kell.

Kijelented, hogy holnap még be tudsz jönni, de utána nem.

"magánéleti okok miatt" - ez egy semmitmondó, de mégis megfelelő indok. Nyilván nem kérhetik, hogy ezt fejtsd ki bővebben.

Elfogadják.

2012. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!