Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzzal kapcsolatos...

Önéletrajzzal kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

1. Fontos a végzettség mellé leírni, a főbb tantárgyakat, amik hozzá tartoznak?


2. Szakközépet végeztem, OKJ-s cucc, fel kell tüntetnem a végzettségeknél az érettségit, vagy felesleges?


3. Ha nincs szakmai tapasztalom, akkor egyszerűen hagyjam ki azt a részt, vagy írjam oda, hogy nincs?


Kösz a válaszokat.



2012. jún. 10. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Attól függ mi a végzettséged, ha egyértelmű, akkor ne írd oda, pl. bútorasztalos. Ha nem mindenki tudja, hogy mik voltak a fő tantárgyak, akkor írd oda.

2. A szakközépiskola feltételezi, hogy érettségit is kaptál, szerintem nem kell odaírni.

3. Semmiképp ne hívd fel rá a figyelmet, hogy nincs tapasztalatod, inkább hagyd ki. Nem voltál sehol gyakorlaton, vagy nyári munkán? Kezdetben azt is be lehet írni, hogy legalább legyen valami.

2012. jún. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy pályakezdő önéletrajz- minta, hátha segít.

Az érettségit beleírnám, mivel az hogy jártál szakközépbe, nem garantálja hogy le is érettségiztél ( a mintában láthatod, hogyha ráadásul jó az eredményed, akkor azt is feltüntetheted).


Szerintem se írd be hogy nincs szakmai tapasztalatod. Gyakorlaton voltál valahol ( esetleg egy ismerősöd vállalkozásába nem segítettél be korábban?)

2012. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"1. Attól függ mi a végzettséged, ha egyértelmű.."

Annyira nem egyértelműek, még néha én is összekeverem őket, de mivel 4 van, nem fogom mind felsorolni, túl hoszsú lenne.


Hát a szakközépben (legalábbis ahol én voltam) feltétel az érettségi a jelentkezéshez, de mind1 beírtam az önéletrajzba, legalább feltüntethetem, hogy ott is infos szakon voltam.


Kötelező szakmai gyakorlat itt nem volt, dolgoztam ugyan a szakmában egy rokonnál, viszont feketén, azt nem írhatom le. Szóval ezt a rész kihagyom.


Köszönöm a segítségeteket.

2012. jún. 11. 14:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami a rokont illeti: ők nem a NAV:), és mondhatod hogy alkalmanként besegítettél.

Szerintem jól veheti ki magát, de ahogy gondolod.

2012. jún. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!