Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most végeztem el egy két éves...

Most végeztem el egy két éves szakképzést sikeresen, meg is van a szakmai bizonytványom. Most akkor hogy is van?

Figyelt kérdés

kérdésem az lenne,hogy mit kell most tennem?

Papíron diák vagyok okt 15ig,utána 45 napig az állam fizeti a tb-t

Munknanélküli,vagy munkakeresési segélyt gondolom nem igényelhetek?

Félre ne értsétek,dolgozni akarok én!

A munkaügyi központban kell most valamit csinálni?

Vagy 'csak'üljek itthon,és keressek munkát?


2012. jún. 12. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Bejelentkezhetsz a kp-ba mint álláskereső, de azon kívül hogy elküldenek egy teadélutánra ahol elmondják hogy ne írd bele az önéletrajzodba hogy szeretnél egy dinamikusan fejlődő vállalatnál dolgozni, nagyon más nem lesz.

Keress munkát, 45 nap után pedig jelentkezz be az adóhivatalnál hogy mostantól személyesen rendezed a társadalombiztosításodat.

Álláskeresési segélyre 0 munkaviszonnyal nem vagy jogosult.

2012. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
56%

Az előző helyesen tájékoztat. És még annyit, hogy minél hamarabb jelentkezz be a munkaügyi kp.ba, mert bár semmi segítséget nem remélhetsz tőlük, de ha 8 hónapig nem találsz munkát fizetik a tb-det...

Segély pedig nincs, helyette van kb. 2 hónapnyi munka (kb. 8 hó után, hogy elmondják tettek érted valamit, pedig nem) majd a számlálást újrakezdik, így nem kell semmit sem fizetniük neked a 2 hó utána megint... ki van ez találva...

Jó álláskeresést!

2012. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy diák papíron október 15-ig.

A tanulói jogviszonyod június végén megszűnik (nem a bizonyítványosztás után rögtön, hanem pár nappal/héttel) később.

Október 31-ig viszont jogosult vagy a diákigazolványra, az alatt az idő alatt az eü. ellátásokra is (van TB). Utána még 45 napig passzív jogon jogosult vagy az ellátásokra (december 15-ig) Eddig is az állam fizette a TBd, nem az iskola.

Álláskeresési járadék van, az kaphatja, akinek a jelentkezését megelőző 3 évben volt legalább 360 nap munkaviszonya (egyszerűsített foglalkoztatás is beleszámít)

Most semmit nem tudsz csinálni a munkaügyi központban, mert papíron még tanuló vagy. Amíg tanuló vagy, nem regisztrálnak a munkaügyiben álláskeresőként. Amint megszűnik a tanulói jogviszonyod, másnap már jelentkezhetsz a munkaügyiben és regisztráltathatod magad.

A munkaügyi csak akkor rendezi a TBdet, ha pénzbeli ellátást is kapsz tőlük. Munkát sem adnak, sem 8 hónap után, sem később, maximum kiközvetítenek.

December 15 után sem biztos, hogy magad után kell fizetned a Tbt (ha addig sem találsz munkát) Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, kérelmedre a helyi önkormányzat rendezi a TBd.

2012. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi hasznos infokat,mennek majd a zöld kezek.

Még annyi kérdésem lenne h start kártyát igényelhetek-e majd ígyis h 'tanuló' vagyok?

2012. jún. 12. 23:40
 5/5 anonim válasza:

Én nem kaptam pénzbeli ellátást, mégis kaptam támogatást a TB-mre (8 hó után). Ezzel az önkormányzathoz kellett menni, és elintézték, amit írsz "rászorulóként" és nem mi kértük, felajánlották, pedig semmivel sem voltam "aljább" munkakereső, mint más. Nem tudom mi alapján ítélik ezt meg.


A munkát természetesen a kiközvetítésre értettem és a nővérem 8 hó után éppen dolgozik, mert kiközvetítették.

Ez azért szemétség, mert így előröl kezdheti az egész beiratkozás-számlálás fejezetet és csak két hónapig van bevétele.


A start-kártyát pedig a munkába állás előtt kell pár nappal igényelni, mert igényléstől számított 2 évig érvényes. Így éri meg neked is, nem biztos, hogy rögtön az öledbe hull a meló.

2012. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!