Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nálatok is van küszködés...

Nálatok is van küszködés fizetéstől fizetésig?

Figyelt kérdés

Két kereső, két minimálbér – tipikus családmodell ez 2012-ből. Hozzá még egy-két gyerek a nekik járó családi pótlékkal, és indulhat a küszködés fizetéstől fizetésig. A megélhetés művészetéről beszélgettünk, amely addig tart, ameddig nem büntet az adóhatóság.

[link]



2012. jún. 14. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Mivel a magyar átlagbér 2011-re 283 ezer forint volt, ezért azért nem a minimálbéraz átlag. Én nem is ismerek olyat aki minimálbért keresne...

Ettőlfüggetlneül biztos nehéz nektek, de aqzért nem ez a magyar "tipikus családmodell"

2012. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szerencsére nem, mert kijöttem Németországba dolgozni.
2012. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
283.000 BRUTTÓ az átlag, ami cca. 132.000 Ft nettó! A minimálbért keresők nem az átlag! Én magam ismerek minimálbéreseket, de ők csak papíron keresnek annyit. Egyébként a közvetlen baráti körömben mindenki nettó 200 vagy a fölött keres, pedig nem vagyunk professzorok, egyszerű, diplomás, nyelveket jól beszélők vagyunk. Jelenleg nincsenek anyagi gondjaim. A mostani problémám annyi csak, hogy nem tudom hogy hova menjek nyaralni.
2012. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

a 283 bruttó, az 181. nettó. Ha nincs gyereked és nincs semmi amit levonghatnál az adóból.

ha van 2 gyerek, akkor már 201 ezer és ha van 3 akkor 230 ezer.

2012. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ebben a cikkben elég komoly ferdítések vannak.

Először is nem a minimálbér a tipikus. A minimálbér a minimum, magyarán a dolgozók közül ők a leképzetlenebbek és a legkevesebbet keresők.

Másrészt az apuka nyáron alkalmi munkát vállal. Igaz, fűnyíróval kaszálni nem tudom, hogy lehet, de ő megoldja.

A tanárnőt sem értem: hogyhogy nincsenek nyáron tanítványok? Én is szoktam korrepetálni, és pont nyáron vannak a legelszántabbak, akik megbuktak és készülnek az utóvizsgára. Az meg mi, hogy nyugtaadási kötelezettség? Már egy éve totál adómentes a korrepetálás és a fűnyírás is, csak bejelentési kötelezettség van. Ezt hogy nem lehet tudni?


Az a legrosszabb ebben a cikkben, hogy nem az átlagot mutatja be, hanem tényleg a legrosszabb helyzetben lévőket - átlagként. A munkákat persze nem írták ki rendesen - "a férfi egy önkormányzati cégnél" dolgozik, a bányász menye és veje végzettségéről semmit nem tudunk. Akiket kiírtak: gondozó, tanárnő (munkanélküli), gondnok, ápolónő. Tipikusan alulfizetett munkák.


Nagyon tré ez a cikk, nem nevezném újságírónak, aki ilyet ír. Tévedések, hangulatkeltés jellemzi. Nem csodálom, hogy az illető nem adta hozzá a nevét.

2012. jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

„A magyarok közel háromnegyede vett már fel valaha hitelt, és minden második magyar jelenleg is tartozik valamelyik pénzintézetnek – derült ki a Cofidis felméréséből. A pénzügyi szolgáltató által készített Hitelmonitor szerint nő azoknak a száma, akik azért vesznek fel személyi kölcsönt, hogy meg tudjanak élni hó végéig.” –

Ez gyönyörűen leírja a magyarok pénzügyi tudatosságát: most nem tudom kifizetni a szokásos X ezer forint költségemet, ezért felveszek személyi hitelt, hogy majd pár hónap múlva X-nél is többet kelljen majd valahogy kigazdálkodnom. És ezt nem arra költöm, hogy piacképesebb legyek (nyelvórák, költözés, képzés, stb…), hanem a mindennapi költésekre. És ezek után csodálkozunk, hogy nem értik az államháztartási hiány meg az államadósság fogalmát?

2012. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

De, sajnos elég sokan élnek így, minimálbérből, vagy nem sokkal többől.Nekem nem egy ismerősöm teng 60-70e forintos fizetésből, ami az alapvető dolgokra sem elég (rezsi, kaja).

Munkát találni pedig nagyon nehéz. Engem most vettek fel egy piti kis boltba eladónak, 80e ft-os fizetéssel. Erre a munkára rajtam kívül még kb 5-600an jelentkeztek, úgyhogy szerencsésnek mondhatom maga, mégsem érzem így. Egy szar helyen fogok robotolni szar pénzért egyetem mellet, mert az én szüleim nem engedhetik meg maguknak, hogy a seggem alá tolják a diplomát.

Örüljetek, ha jó állásotok van, sajnos sokaknak ez nem adatik meg és nem feltétlen azért, mert hülyék vagy lusták!

2012. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as!

A férjem és az Én munkahelyemre is szivesen meghívnálak Téged és a barátaidat is! Környezettanulmány céljából!

Errefelé 100-120000 ft-ot lehet max keresni. Nem csak a budipucolók keresnek keveset! De Te ezt nem tudhatod, hiszen burokban élsz.

Az, hogy hova menjek nyaralni, nem gond! Sehova. 100 és 120 ezret keresünk a férjemmel, ebböl nem tudunk nyaralni. Pedig nyelvet beszélö diplomás vagyok, a férjem pedig egy nagyon jó szakember!

Ez is Magyarország!

2012. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!