Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány oldal közepes nehézségű...

Hány oldal közepes nehézségű szöveget tud egy tolmács egy nap alatt lefordítani?

Figyelt kérdés
Bárhová jelentkezem, mindig azt kérdezik,hány oldalt fordítok le napi szinten? "Az attól függ..." nem elegendő válasz. Tolmácsok, tudtok valamit javasolni, mit mondjak a leendő munkaadóimnak?
2012. jún. 14. 13:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Most tolmácsolásról vagy fordításról beszélsz? A tolmácsolást nem lehet oldalakban mérni, mert szóban végezzük. Közepes nehézségi fokú szövegből, ha a témát szakmailag egy kicsit ismered, 1 órára kb. 4 oldalt lehet számolni. Én majdnem 40 évig fordítottam, a csúcs - számítógépes munkával - 6-7 oldal/óra volt, de az spéci szakszöveg, amiben nagyon otthon vagyok. Ehhez már nem elég a nyelvet és a témát ismerni, hanem tudni kell vakon gépelni.
2012. jún. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!