Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy interjún jelezték,...

Ha egy interjún jelezték, hogy a munkaidő vége nincs kőbe vésve és néha akár tovább is tarthat, az vajon milyen rendszeres lesz?

Figyelt kérdés
Azt mondták lecsúsztatható...hm?
2012. jún. 15. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
garantált az állandó túlóra, az hogy hogyan csúsztathatod le rejtély hogy adják ki de biztos nem a te érdekedet nézik. Például kilenctől hatig tart a munka de benntartanak mindennap kilencig és pénteken elmehetsz délben.....kicsit pontosítani kéne.
2012. jún. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A munkaidő nincs kőbe vésve, de a lecsúsztatható se..

Ezt így értsd.

2012. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sajnos úgy szokták érteni, hogy kb. minden nap legyél benn minimum plusz 1-2 órát...

Ugyanez a "rugalmas munkaidő" - ált. csak egy irányba rugalmas, de arra nagyon. :(

(Tisztelet a kivételnek.)

2012. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a meló. Amikor tervezőirodában dolgoztam,akkor volt olyan hét, hogy 20 óráztunk 7 napot(le kellett adni valamit) aztán 1 hétig be se ment senki. Tehát tényleg lecsúsztattuk.

Tehát a melótól is függ.

2012. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Látom, a legtöbbeknek nagyon rossz tapasztalata van :(


Én 2 hónapja dolgozom egy cégnél, sosem kérték, hogy maradjak, de számomra evidens, hogy ha beérkezik egy megrendelés, vagy bármi fontos munkát nem hagyok félben, hanem befejezem. Nekem akkor van munkám, ha a cégnek van bevétele, tehát egy célért küzdünk.


A főnököm mindig beírja, ha tovább maradok, legyen az 20 perc vagy 1,5 óra. Fizetéskor pedig eldönthettem, hogy fizesse vagy csúsztatok. Még a napot is kiválaszthattam, hogy mikor nem megyek!


Szóval, nem gondolom, hogy mindjárt a legrosszabbra kell gondolni.

2012. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Kedves Utolsó, te akkor nagyon szerencsés vagy. :)
2012. jún. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Én sem a "jó tapasztalatot szerzők" táborát gyarapítom, sajnos valóban előfordul hogy ezzel finoman arra céloznak hogy nem eshet ki a toll a kezedből délután 4-kor ( ha eredetileg addig tartana a munkaidőd). Ilyen pl. a "pénzügyi multi"-tapasztalatom.


Ami a csúsztatást illeti, az elvileg kötelező, gyakorlatilag meg attól függ milyen cég és mennyire megoldható ( pl. van - e elég munkaerő=létszám, mekkora a forgalom, az elvégzendő munka mennyisége és minősége, egyéb adminisztrációk, stb).

2012. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nektek ezeket a túlórákat ált. kifizetik vagy lecsúsztatható vagy elvárt és örülj, hogy van munkahelyed?
2012. jún. 16. 15:11
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, nálatok milyen a szervezeti struktúra: nálunk ( multi) pl. a közvetlen vezető menedzselésén múlt(!) hogy kifizették, vagy éppen le lehetett csúsztatni.


Volt egy időszak, amikor tartósan létszámhiánnyal küzdöttünk, csúsztatásról szó sem lehetett, de az akkori vezetőnk azt mondta inkább ne kérjük a kifizetést sem, mert a menedzsmentnek nem fog tetszeni (mondván költséghatékonyság címén inkább ne is túlórázzunk, holott anélkül nem lehetett dolgozni).


Egy másik vezetőt kaptunk, aki viszont kiállt mellettünk, és kifizettette az ( indokolt) túlórákat.

2012. jún. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!