Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz az, hogy ha valamelyik...

Igaz az, hogy ha valamelyik álláshirdetőnek gmailes az e-mail címe, akkor az átverés?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. De egy komoly cégnek általában van saját weboldala saját domain-en, emiatt van saját (egyedi) végződésű e-mail címük is.


Viszont: vannak, akik azt csinálják, hogy egy álláshirdetésre létrehoznak egy ideiglenes címet, és azt használják amíg tart. Ha már nem aktuális, akkor a címet megszüntetik, így hiába marad kint a hirdetőoldalakon a cím, azon már nem tudják a jelentkezők elérni a hirdetőt.

2012. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Én is gmail-es címre jelentkeztem, felvettek és jelentem, életem eddigi legjobb munkahelye!!! :)

Mivel még új cég, most fizetünk elő domainre és a honlap is még nagyon kezdetleges... Szóval egy csomó mindent meg is tanulok, amit a jövőben hasznosíthatok.


Nekem pl nem jöttek be soha a profession, jobline, stb... e-mail címek. A végén ilyen állásokra már el sem küldtem a jelentkezésem. Megfordult a fejemben az is, hogy nem is valós állásokat hirdetnek, csak gyűjtik az emberek adatait, vagy szükségük van a kattintásokra az oldalon, vagy úgy akarnak feltűnni, hogy náluk milyen sokan hirdetnek...

Az igazságot nem tudom, mindenesetre nekem gyanús...

2012. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első remekül leírta.


Egyébként én egy freemail-es címen szoktam hirdetni amikor embert keresek.

2012. jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk van céges domainünk, mégis gmailes címmel hirdettem, hogy ne kapjuk hegyszám a spamot a saját mailcímünkre, mert a spamobotok rögtön lecsapnak a szabadon kiírt mailcímekre.
2012. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jún. 17. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:

"céges domainünk, mégis gmailes címmel hirdettem, hogy ne kapjuk hegyszám a spamot a saját mailcímünkre, mert a spamobotok rögtön lecsapnak a szabadon kiírt mailcímekre.

"


Egy komoly cég azért megoldja azt, hogy céges e-mailje legyen és szűrje a spamot.


microsoft@gmail.com :D

2012. jún. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A "normál" spamot szűrjük.


Én most az ilyen olyan hülyék mailjeire gondolok, akik csak úgy random küldözgetnek hírleveleket, jézus szeret téged írásokat, önéletrajzokat mikor nem is hirdetünk semmit....

2012. jún. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
amúgy mire kell vigyáznom, ha jelentkezem álláshirdetésre? mert sokan mondják, hogy az ingyenes mailcímek nem jók, meg amien szám van, stb...
2012. jún. 18. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!