Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudtok olyan ingatlanos...

Mariann137 kérdése:

Tudtok olyan ingatlanos állást mondani, ami nem átverés és érdemes belefogni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 2. 12:54
1 2
 1/13 Smartguy86 ***** válasza:

Milyen az az ingatlanos állás??? Van olyan, hogy egy ingatlanügynököt állandó fizetésre felvesznek? :D


Ez ügynökmunka, ha nincs vevő, nincs pénz. Ilyen egyszerű.

2012. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem
2012. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Házmester, közös képöviselő, takarító...

Ahogy az első is mondta, az ingatlanközvetítés nem állás, hanem ügynöki munka (bár lehet, hogy egy nagyobb ingatlanirodába keresnek irodavezetőt, de az más tészta). Átverésnek nem átverés. Teljesen korrekt módon megmondják, hogy eredmény után fizetnek.

Lövésem sincs, hogy érdemes-e belefogni. Mint minden mást, ezt is meg lehet tanulni jól csinálni. Lehetsz benne sikeres, de nincs rá garancia, hogy az leszel.

2012. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Átverésnek nem átverés, van aki meg tud belőle élni van aki nem, barátnőmnek a szülei "foglalkoznak" ezzel az anyja állítja hogy húh mekkora jó meló csak közben igen csak deficites az ő része, az apja az pedig néha el is tud adni néhány lakást amiből jó pénze volt, személyiség függő is szerintem ha jó a beszélőkéd, talán...de ezt én legvégső megoldásnak hagynám, mert ugye ki kell váltani vállalkozóit hogy számlaképes legyél vagy kell egy cég aki viszont sokat lehúz a nyereségedből, ha egyéniben tolod akkor meg úgy is fizeted a költségét a papírodnak hogy ha nem keresel 1 fillért sem.
2012. máj. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igazából másodállást keresek, és emiatt kérdeztem. Sok olyan hirdetést látni, ahol ingatlanközvetítőket keresnek úgy, hogy nem kell vállalkozói hozzá... Csak mire odaérnék, hogy belevágjak, a legtöbbjéről kiderül, hogy csak lehúzás az egész. :S Ezért is kérdeztem, mivel már semmit nem merek kipróbálni.
2012. máj. 3. 07:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy "lehúzás"? Ha feltétlenül ingatlanosként képzeled el a kiegészítő jövedelmed, akkor a legismertebb cégek az Otthon Centrum és a Duna House. Gondolom, náluk már próbálkoztál. Melyik hogyan húz le?
2012. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem próbálkoztam náluk... Csak kisebbeknél... És tudod a jelentkezés után kiderül, hogy be kell fizetni ide meg oda, viszont a munka nem garantált utána sem... Volt egy cég, amelyiknél már majdnem belefogtam, Esztergomba kellett volna menni egy egynapos képzésre 20000 Forintért... Úgy voltam vele, hogy megpróbálom, még mindig olcsóbb, mint egy tanfolyam. Még jó, hogy nem fizettem be, mert közben felhívták a figyelmem egy fórumra, ahol épp erről a cégről társalogtak, és hát valószínűleg csak a beszedett 20e forintok kellenek nekik, aztán meg nem adnak munkát... Nem biztos, hogy így van, de ha ez már felmerült többek által, akkor hogyan merjen az ember belefogni egyáltalán... :S Kis embereknek az a 20e is sok pénz... :S
2012. máj. 5. 19:50
 8/13 anonim ***** válasza:

Így értem a problémád, és előre is elnézést a kemény fogalmazásért, de segíteni szeretnék, és nem hiszem, hogy sokra mennél azzal, ha az együttérzésemről ömlengenék hosszű sorokat. Ettől még van együttérzés és megértés, csak nem erről írok.


Először is legyél őszinte önmagadhoz. A másodállás keresésénél az "állás" szón van a hangsúly, vagy inkább a munkán vagy a jövedelmen? Nem mindegy. Ha az álláshoz ragaszkodsz, akkor valószínűleg nem sokat tudok segíteni neked. Szurkolhatok, hogy sikerüljön; megpróbálhatok lazítani a ragaszkodásodon; mindezeken túl tudom javasolni, hogy ne az ingatlanpiacon kutass ilyesmi után.


Az ingatlanpiacon az alábbiakat lehet csinálni: ingatlanokat vásárolni, eladni, bérelni, kiadni, illetve a fenti igényeket összehozni egymással.

Ebben jó pénz van, de de elég nagy hullámzás. Az ezzel járó kozkázatot semmilyen munkaadó nem vállalja át tőled. Ha ilyesmibe vágsz, el kell fogadnod, hogy vállalkozói vagy ahhoz hasonló jellegű munkát fogsz végezni. Ez együttjár azzal, hogy ha nem teljesen önállóan végzed a tevékenységet, akkor a megtermelt haszon sem kizárólag a tiéd lesz. Meg azzal is, hogy ha jó akarsz lenni benne, akkor rendszeresen képezned kell magad olyan konferenciákon, amelyeken a legfontosabb aktuális információkhoz hozzájuthatsz.


A konkrét esetben, amit írtál, semmilyen lehúzás nem derült ki. Lehet, hogy az, de az általad írtakból még nem következik. Mindössze annyit írtál, hogy egy meg nem nevezett outsider cég szervezett egy 20.000Ft-os részvételi díjú konferenciát Esztergomban, és erről a cégről valakik úgy gondolják, hogy valójában nem ad megfelelő ellenértéket a pénzedért. Lehet, hogy igazuk van, de az is, hogy tévednek. Mindenesetre önmagában abban, hogy konferenciát szerveznek, és mindenkinek, aki velük akar dolgozni kötelezővé teszik a részvételt semmi gond nincs. Az ördög a részletekben van, azokat meg nem ismerjük. Ahogy azzal sincs gond, hogy pénzt kérnek azért tőled, mert rendelkezésedre bocsájtják a rendszerüket. Akkor lenne gond, ha ezt megpróbálnák eltitkolni, amíg nem írjátok alá a szerződást.

2012. máj. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az ingatlanos szakma alapvetően nem egy alkalmazotti jellegű létforma. Sokkal inkább saját vállalkozás jellegű.

Állítólag van olyan cég, ahol valami részmunkaidős minimálbérre bejelentenek, de ott nagyon kicsi a jutalékszint. A nagy ingatlanos cégek jók, mert van egy KNOW-HOW-juk, egy kialakult munkamódszer, stratégia, adatbázis, stb. Sokkal jobb velük dolgozni, mert úgy is felfoghatjuk, hogy ingyen a segged alá tesznek mindent, irodát, informatikát, módszertant stb. Míg ha magad kezded egyedül, akkor neked kell irodát bérelni, kialakítani, begyűjteni a megbízásokat és megpróbálni egyedül boldogulni. Üdv egy DH-s.

2012. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Mára úgy alakult a helyzet, hogy már nem csak mellékállást keresek, de mindenképp körülnézek az ingatlanos lehetőségek között is. :)
2012. máj. 21. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!