Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hazakoltozes kulfoldrol,...

Hazakoltozes kulfoldrol, vajon megerne-e?

Figyelt kérdés

A tortenet diohejban: 18 eves korom ota egy angolszasz orszagban elek, ahova tanulni jottem ki. 5 ev telt el azota es a parommal, aki szinten magyar, egyre tobbet gondolunk arra, hogy hazamenjunk.

A baratnom a szakmajaban szerencsesen el tudna helyezkedni, de nekem vannak ketsegeim, ugyanis az 5 ev alatt az egyetemet sajnos nem tudtam befejezni, ezert azt is otthon szeretnem, mert joval jutanyosabb aron lehet tanulni, mint ebben az orszagban.

Az erettsegin kivul tehat nincs mas papirom, leszamitva ket darab felso foku angol nyelvvizsgat (C1 es C2, egyiket otthon csinaltam, a masikat meg itt). Ezen kivul van rengeteg referenciam, mert az evek soran sok angol es nemzetkozi cegnek dolgoztam.

Az lenne a kerdesem, hogy ez vajon eleg lenne-e ahoz, hogy egy otthoni multinal (pl tesco) talaljak mondjuk egy kozepvezetoi allast? Termeszetesen tudom, hogy nem vagyok abban a helyzetben, hogy valogassak, de akarmit azert nem szeretnek bevallalni.

Tervezem, hogy megcsinalok egy uzleti angol vizsgat is, hatha az segit majd a munkakeresesnel, de nem vagyok benne biztos, hogy lenne ertelme.


Budapestre szeretnenk koltozni, van egy kis megtakaritott penzunk, amibol tudnank venni egy kis lakast es maradna nemi tartalek is. Szeretnem az iskolat befejezni, de mindenekelott szeretnek hazamenni, mert hianyzik a hazam.


Mi a velemenyetek? Minden tanacsot vagy otletet szivesen varunk.

Udv egy hazatelepulni vagyo Magyar.



2012. jún. 20. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hamar megbánnád ha hazaköltöznél.
2012. jún. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Felejtsd el. Egy darab érettségivel még a HR-es közelébe sem jutsz el. Lassan már utcaseprőnek is csak diplomával veszik fel az embert, úgyhogy ez az út szvsz. járhatatlan.


Megpróbálhatsz kisvállalkozást indítani, de egyrészt az adóterhek az egekben, másrészt kapcsolatok és tőke nélkül a vízre valót se keresed meg.


Szerintem maradj kint. Aki teheti úgyis menekül innen.

2012. jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
csak egyet tudok érteni. én éppen most próbálok elmenekülni, de eddig semmi sikerem állásügyben...
2012. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
NE költözz, csak látogatóba gyere!!!! Próbáljatok meg kint elindulni, azt hiszem később megbánnátok.
2012. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!