Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem lehet manapság...

Miért nem lehet manapság normális munkát találni?

Figyelt kérdés
Olyan munkára gondolok, ahol nem kell kiszolgáltatottan, látástól mikulásig alacsony bérért gürizni, hanem anyagilag és emberileg is egyaránt megbecsülik a dolgozót.

2012. jún. 22. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Mert rossz az ország gazdasági helyzete. Sőt, a világ ezen felén kb. minden országé.
2012. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Mert nincs olyan tudásod és szakképzettséged, ami miatt ilyen állást találnál. És persze ilyen gazdasági helyzetben senki nem akar kis termelékenységet drágán kifizetni.


Érdekes módon informatikusként, nyelveket beszélve simán találnál munkát...

2012. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Gazdasági helyzet. Hidd el, nem a munkáltatók akarnak veled direkt kitolni.
2012. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

szerintem a munkáltatók a gazdaságtól függetlenül igenis kihasználják az embereket

ha beteg vagy nem mehetsz el orvoshoz mert másnap már kapod a megjegyzést hogy még1 ilyen és kereshetsz más munkát,

vagy kötelezően vállalni kell a 10-12 órát ahelyett hogy felvenne több embert

2012. jún. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

mert kevés az ilyen hely, de oda viszont nagyon megválogatják az embereket- megtehetik, mert van elég jelentkező.

Sajnos, a gazadasági helyzet egy ideje gáz...meg kell tanulni örülni, hogy van egyáltalán munkahelyed, és összeszorítani a protkót, húzni az igát...pláne, ha családod is van.

2012. jún. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem a munkáltatók a gazdaságtól függetlenül igenis kihasználják az embereket

ha beteg vagy nem mehetsz el orvoshoz mert másnap már kapod a megjegyzést hogy még1 ilyen és kereshetsz más munkát,

vagy kötelezően vállalni kell a 10-12 órát ahelyett hogy felvenne több embert"


Ez azért van, mert nagy kiesés a csőd szélén egyensúlyozó cégeknek, ha egy munkás kiesik.

2012. jún. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, ez van. Persze nem csak a végzettségtől függ, hanem attól is, hogy hol laksz. Pesten persze könnyebb a helyzet. Én pénzügyes vagyok, állítólag az informatikus után ez a második legkeresettebb szakma. Na, persze, az elmúlt 2 hónapban a városban 4 nekem való állást hirdettek. Meg is pályáztam, még interjúra sem hívtak be. Mint megtudtam, betöltötték belsős jelentkezővel, illetve meggondolták magukat: még sincs pénz emberre, inkább a többiek közt szétosztják a feladatokat (gondolom, hogy örültek neki, hogy túlórázhatnak) Igen, a nehéz gazdasági helyzet. De azért a munkaadók is visszaélnek a helyzettel rendesen. És az sem véletlen, hogy a fekete munka is virágzik. A munkaadó járulékai európai szinten itt a legmagasabbak. A magyar kisvállalkozók egyszerűen nem tudják megtenni, hogy normális fizetést adjanak. A multiknál meg olyan követelmények vannak, hogy életedet és véredet a cégért, állandó túlórák, aztán meg adnak egy nettó 100-at, és örülj. És így is nehéz bekerülni, mert mindig kéz alatt elmennek a helyek.
2012. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

De lehet csak kell jó szakma,és nyelévtudás kőkeményen,meg egy másik szemlélet mód.

Olyan szakma kell ami nagyon komoly,IT-n belül is aki windows-os rendszergizda,az egy a sok száz közül,de mondjuk egy fejlesztő,tesztelő,SAP-s az hadd ne mondjam mennyit keresnek.

Láttam egy SAP-s állást havi 2,5millió.

2013. márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Kedves utolsó! Azért lássuk be nem lehet mindenki mérnök ,meg informatikus,és a többi szakma smafu??
2013. márc. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 8-as. Ha mindenki ezt a szakmát tanulná, szerinted akkor is ilyen jól megfizetnék? És akkor ki sütné meg a reggeli kenyeredet?
2013. márc. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!