Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SZE-s Bsc gépészmérnöki...

SZE-s Bsc gépészmérnöki diplomával lehet dolgozni Ausztriában?

Figyelt kérdés
Elvileg egy év múlva diplomázom a Széchenyi Egyetemen, 2013 tavaszán megyek négy hónapra Erasmussal szakmai gyakorlatra. Ausztriába szeretnék menni, hogy később ott tudjak munkát vállalni. Viszont azt hallottam valakitől, hogy külföldön csak az Msc-s mérnökdiplomát fogadják el, a bsc-t nem. Ezt elég nehezen tudom elhinni. Légyszi erősítsetek meg, hogy a bsc is elég általában, mert semmi kedvem még két évig egyetemre járni.

2012. jún. 23. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
tudással lehet dolgozni, diploma kevés
2012. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, erre voltam kíváncsi. Én is azon vagyok, hogy minél több szakmai tapasztalatot szerezzek, ahelyett, hogy üljek egy iskolapadban, ahol semmi használható tudást nem kapok.
2012. jún. 23. 18:18
 3/8 Retekszisz válasza:
0%
Kell az MSc is, a BSc-nek kb. semmi haszna.
2012. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt alá tudod támasztani valamivel, hogy a bsc-nek semmi haszna? Tehát ha a munkáltató meglátja a bsc-s diplomád, akkor automatikusan azt gondolja, hogy iskolázatlan vagyok, és egy segédmunkásnál komolyabb feladatot nem lehet rám bízni? Egyáltalán mire jó az Msc? Miben jobb mint a Bsc, azt leszámítva, hogy +2 évig ülsz egy iskolapadban, ahol amit tanulsz, annak a 85%-a teljesen hasznavehetetlen?
2012. jún. 24. 10:05
 5/8 Retekszisz válasza:
A BSC-vel nyilván nem egy segédmunkás melóját kapod. Itthon a BSc azért hasznavehetetlen, mert még mindig az 5 éves képzéshez vagyunk szokva, és ez a munkáltatókra is igaz. Vagyis nekik az a végzettség, ha megvan az MSc is. Nyugaton tudsz munkát szerezni BSc-vel, de ott nagyon sok embernek csak az van, ezért az MSc-t is végzettek sokkal jobban kereső állásokhoz juthatnak, és könnyebben szereznek munkát, mert ugye nincs belőlük annyi. Ausztriában tanulok, nálunk pl. a BSc-t végzettek csak kb. 20%-a kezdett MSc-n, de mi nagyobb kezdőfizetésre is számíthatunk.
2012. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

^^apus is gépészmérnök:)

az msc-t nem tudod ott kinn elvégezni?

2012. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! De el tudom végezni, csak nincs kedvem, mert már unom a tanulást, szeretnék inkább pénzt keresni. Esetleg levelezőn kevés energia befektetéssel el lehet végezni?
2012. jún. 25. 00:15
 8/8 anonim ***** válasza:
én is unom a tanulást.. pont most keresgetnék valami munkát ősztől Ausztriában, addig passzív éves leszek:)
2012. jún. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!