Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Reménybeli" munkáltatóm...

"Reménybeli" munkáltatóm szinte mindig elérhetetlen, vagy nem hív vissza, csak ígérget; hogyan kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
A cég, weboldala alapján komolynak tűnt, így beadtam a jelentkezésemet a pozícióra. Először, a céges telefonjukat azonnal felvették és készségesek voltak. Miután viszont a pályázatom beadtam és megígérték, hogy visszahívnak interjú időpont miatt, már az állásinterjút is alig lehetett megbeszélni velük (sokadikra vették fel miután egész nap hiába hívtam őket), az interjún pedig a munkáltató nem jelent meg, emiatt utólag, sms -ben kért bocsánatot, majd ígéretet tett, hogy amint lehetséges, visszahív, ha van munka. Egy hét múlva, türelmem végén, én hívtam fel (sokadik próbálkozásra, egész nap hiába csörgetve) amíg végre hajlandó volt felvenni, hogy mi van. (legszívesebben valaki más telefonjáról tárcsáztam volna, hátha azt azonnal felveszi) Megígérte, hogy visszahív. Azóta se hív. Az egészben az a furcsa, hogy láthatóan szívesen fogadta a pályázatomat és így -meg úgy ígérgetett, hogy "jövő héten kezdhetek". Nagyon az az érzésem, mintha, annak ellenére, hogy elvileg örült a jelentkezésemnek, szisztematikusan bizonytalanságban tart és csak ígérget, amit aztán nem tart be. Volt már ilyen munkáltatóval dolgotok? Mennyi idő után tudtatok dönteni, hogy tovább vártok -e a jelentkezésére, a megígért visszahívásra, vagy hagyjátok, mert cégvezetőhöz méltatlan, komolytalan, széllel bélelt embernek bizonyult?

2012. jún. 25. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Én hagynám. Mondjuk ahogy így leírtad, azért rengeteget hivogattad őket telefonon, lehet, hogy ez nem tetszik nekik. Bár ilyenkor meg nem értem miért nem lehet megmondani, hogy bocs, nem téged választottunk.

Egy dolog biztos. Ha tetszettél volna és valóban akarnak embert felvenni, akkor nem kellene a nyakukra járni, jönnének maguktól is. Úgyhogy felejtős.

2012. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Reménybeli munkáltatód monogramja véletlenül nem B. L., 70-es a mobilja és áruházban találkoznátok?
2012. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy hagynám az egészet, mert ami már így indul az a későbbiekben csak rosszabb lesz.
2012. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez általában úgy működik, hogy meghirdetnek egy állást. Beadod a pályázatot, és ha tetszik nekik, akkor felhívnak telefonon, és behívnak egy interjúra. Ha ott megfelelsz, akkor ők jelentkeznek, hogy fel vagy véve. Ha nem téged választottak, akkor soha többet nem hallasz felőlük, vagy max, egy udvarias e-mailben kívánnak sok szerencsét. Ahol neked kell őket hívogatni, az komolytalan. Én még diák koromban csináltam ilyet egyszer, hogy hivogattam őket, de persze nem lett belőle semmi. Ha akarnak téged foglalkoztatni, akkor ők fognak hivogatni, abban biztos lehetsz.
2012. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem B.L. Döntöttem, felejtős, messze az. Sajnos pár munkáltatóm volt már, akiket hívogatni kellett, hogy mi van a fizetéssel 3 hete, vagy mi a hír arról, amit olyan bőszen ígérgetett új projektet, így ismerem már ezt az állatfajt; csak akartam a dolognak adni egy esélyt, de már így is elég telefonszámlát, időt, meg útiköltséget pazaroltam rá.
2012. jún. 25. 17:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De az egy kicsit más, ha dolgozol valahol és az ottani dolgok miatt telefonálgatsz a munkáltatónak (fizetés vagy munka), de ha NEM DOLGOZOL ott, akkor ne te hivogasd, majd ők hivogatnak, ha kell a munkaerőd.
2012. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: A tanácsodat akkor tudja az ember megfogadni, ha anyagilag nincs végveszélyben. A kérdező körülményeit nem ismerem, ha ha az embernek nincs munkája, tartalékokkal sem rendelkezik, akkor bizony az észérvek kissé háttérbe szorulnak. Én is hatszor találkoztam egy emberrel, aki negyedmilliós nettó fizetést kínált. Az első találkozásnál már szólt bennem a vészcsengő, de azért még elég sok időt fecséreltem rá. Amikor fizetnie kellett volna, „kirúgott”. Újra hirdeti most ugyanazt a munkát, de más néven, más elérhetőséggel. Közben régebbi hirdetéseit is megtaláltam. Nem tudom mi a célja, de csaló lehet vagy beteg. A hat találkozás összesen kb. 8 órát vett igénybe. Amiről beszélt nekem 90-a érdektelen, önmaga ismétlése, a munkámhoz nem kell.

Jelentkeztem több olyan álláshirdetésre is, amelyekről süt, hogy kamu. De ha az ember nagyon el van keseredve, reménykedik, hogy talán valamelyik mégsem az.

2012. jún. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, igen, ebben igazad van, én még nem voltam ilyen helyzetben, bizonyára másképp reagál az ember, ha nagyon kell a munka. Ettől függetlenül kívülállóként úgy gondolom, ez a munka nem fog a kérdezőnek összejönni.
2012. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!