Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tanácsoltok? Hogyan...

Mit tanácsoltok? Hogyan hozzam a legjobb formám?

Figyelt kérdés

Légyszi segítsetek.:)) Annyira boldog vagyok most, de még nem teljes a siker.... Egy ideje próbáltam elhelyezkedni(Már néhány hónapja, szóval elég régóta), de sehogy sem sikerült. Ma felhívtak! Nem akarom elszólni, de úgy vettem ki a szavaikból, hogy számítanak rám és most nagy az öröm. Nem is tudom elmondani mi minden múlik az életemben a munkától és már lelkileg is eléggé rottyon vagyok a semmittevéstől.:/


Na szóval be kell mennem nyilván még egy elbeszélgetésre, szerintem ott dől el véglegesen, hogy enyém-e az állás. De nem vagyok az a nagyon bőbeszédű lány. De a legjobb formámat kéne hoznom! Hogyan formálhatnám a beszélőkém? És mi az előnyös viselkedés(Tudom, hogy kedvesnek kell lennem, de nincs sok tapasztalatom e téren.) egy állásinterjún? Hogy viselkedjem? Ha ti lennétek a főnök, mi lenne az elvárásotok?


2012. máj. 16. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondold át miért szeretnél ott dolgozni( persze pénzen kívűl). Öltözz ki, de legyél önmagad is, ne akard őket ,,átverni" és persze légy őszinte, ne mondj sablonokat.
2012. máj. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is ne éld bele magad ennyire. Egy interjú még nem jelenti azt, hogy tied az állás. Akkor sem, ha úgy jössz ki, hogy nagyon jól sikerült. Én már sokszor estem így pofára.

Tudni kell, hogy milyen típusú cég. Ha csak egy kis cég, és nincs az interjúztatónak HR diplomája, akkor valószínűleg nem fog nagyon szivatni az interjún.

Nem kell bőbeszédűnek lenni, sőt, nem szabad untatni a kérdezőt, mert az is hátrányos lehet. Általában a motivációt szokták tesztelni, miért akarsz ott dolgozni, miért akarod azt az állást. Ilyenkor még nem beszélünk a pénzről. Azt csak a végén, de inkább várd meg, hogy ők hozzák szóba. Ha van a cégnek honlapja, mindenképpen nézd meg interjú előtt, gyakori kérdés, hogy mit tudsz a cégről, miért akarsz éppen náluk dolgozni. (Mert végre ide behívtak, de persze ezt nem szabad mondani!)

Néhány hónap próbálkozás még semmi a mai világban. Az interjúzást is meg kell tanulni, javaslom, hogy menj fel egy-két fejvadász honlapra, ott vannak ötletek, hogy miket szoktak kérdezni.

Látszólag ártatlan kérdésekre is vigyázz, ha megkérdezik pl. hogy olvastál-e valami érdekeset mostanában, akkor ne azt mondd el, hogy milyen krimit olvastál, hanem a szóban forgó cég profiljába vágóan mondj valamit.

Ha megkérdezik a bérigényedet, akkor próbáld visszadobni a labdát, ha nem sikerül, akkor tól-ig összeget mondj.

Kezdőket nehéz interjúztatni, mert nincs munkatapasztalat, amiről lehetne faggatózni. Ha megkérdezik pl. hogy az iskolában mi volt a kedvenc tantárgyad, akkor mindenképpen azt mondd, ami a céghez illik. Nálunk pl. volt olyan, hogy pénzügyes állásra jelentkezett a pályakezdő, de azt mondta, hogy a marketing a kedvenc tantárgya. Hát, akkor el lehet ballagni a marketing felé...

2012. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindig akkor tud az ember a legjobban teljesíteni ha nem számít a végeredmény, ha nincsen tét. Te most kiemelt helyre tetted magadban ezt az állásinterjút, ami megnehezíti a dolgod. A legrosszabb ami történhet hogy nem vesznek fel, de megmarad a legfontosabb, Te Magad. Szóval csak lazán, ne számítson mi lesz a végeredmény, ha nem itt fogsz dolgozni akkor máshol, úgyis megoldod. És ne feledd, nincs belőled még egy, különleges vagy!! :)
2012. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még egy-két dolog, ami lehet, hogy evidenciának tűnik, de sokan mégis elszúrják a dolgot:

Pontosan érkezz. Inkább menj oda előbb, és az ajtóban várj, minthogy elkéss.

Legyél csinosan felöltözve. Irodai munkára nem farmerban kell megjelenni. De mégis legyen szolid a külsőd.

Nálunk pl. volt egyszer egy interjú, amire egyébként egy tök jó önéletrajzzal úgy jelent meg a csaj, mint egy utcai k.urva. A főnök egyből mondta is, hogy na, ezt a csajt biztos nem veszi fel. Aztán nem nagyon volt jobb jelölt. Úgyhogy behívták még egy körre, csináltattak vele iq-tesztet, matek tesztet, nyelvi tesztet, felhívták a korábbi munkaadóját, hogy hogyan dolgozott. Mivel minden stimmelt, végülis csak felvették, és be is jött. De simán megspórolhatta volna magának ezt a hercehurcát, ha nem miniszoknyában jelenik meg, és nincs úgy kifestve, mint egy ribanc. (És férfi főnök volt egyébként, szóval a miniszoknya nem jön be.)

2012. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!