Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szólsz, hozzá, hogy a...

Mit szólsz, hozzá, hogy a komáromi okos telefon gyárból 1500 embert bocsájtottak el?

Figyelt kérdés

2012. jún. 27. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Nokia nem változtat az üzletpolitikáján, akkor két éven belül eltűnik a süllyesztőben. Nem csak nálunk, Kínában is be fognak zárni. Nekem nem a telefonjaik árával van a bajom, hanem hogy egyszerűen olyan(ok)hoz ragaszkodnak, amivel teljesen elveszítik a versenyképességüket azon a piacon, ami mostanában a leggyorsabban fejlődik.
2012. jún. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hírben még az is volt, hogy Kínába megy innen a gyár.
2012. jún. 27. 07:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem új történet. Már év elején bejelentették, hogy tömeges elbocsátások lesznek. De a hírekben az is benne volt tegnap, hogy elég sokan már találtak másik munkát, ami jó hír.

Amúgy én dogoztam ott, az "okos telefon gyár"-tól elég messze van :)

2012. jún. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Nokia elég nagy valószínűséggel 5 éven belül csődbemegy, de talán még hamarább. Ha csak elő nem rukkolnak valami nagyon új dologgal.
2012. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"A hírben még az is volt, hogy Kínába megy innen a gyár."


Igen, mégpedig azért, mert Európában a legolcsóbb munkaerő is drágább, mint Kínában a legdrágább. Az egy tál rizzsel nem tudunk versenyezni. Viszont mint írtam: nem a telefonjaik árával van baj. Sokan (köztük én is) vennék Nokia telefont 60-80000Ft-ért is. Ez volt pl a Nokia C7 ára, amikor legutóbb telefont vettem. Csak épp egy akkor már bőven elavult op.rendszer volt rajta, amit még csak fejleszteni sem lehet. Vettem hát egy Androidos telefont, mert sokkal inkább az a jövő. De még Lumia sorozatot se vennék WP7-tel, pedig arra már majdnem lehet azt mondani, hogy jó. A Nokia meg kijelentette, hogy sose fog Androidot használni, amihez tartja is magát, és egyre mélyebben ássa (Asha :)) el magát.

2012. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Azt szólok hogy az "okos telefon gyár" megfogalmazás eleve hülyeség. Nokia komáromba nem csak okos telókat gyártott hanem sima készülékeket is. Amúgy a témával kapcsolatosan meg az ameglátásom, a telefon piac telitve van igy gazdasági bajok esetén nem rohanak az emberek lecserélni a telefonjukat ha amugy jól működik. Így azután gyártani se kell annyit és a gyártó személyzetet kurtítani kell. Nem csak a Nokia épít le sajnos.
2012. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!