Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól tettem, hogy nem zsebbe...

Jól tettem, hogy nem zsebbe kértem a fizetést?

Figyelt kérdés

Főnököm kérdezte, hogy bejelentve 100 nettó + 500kp, vagy 400 nettó bejelentve. Én a másodikat választottam, hogy ha úgy alakul legyen normális összegű munkanélkülim, meg menjen a nyugdíj is rendesen.

Mondjuk így havonta 200 ezertől esek el. Szerintetek jól döntöttem?


2012. jún. 28. 14:44
 1/6 Smartguy86 ***** válasza:

Attól függ, milyen preferenciáid vannak. Ha így jobb a lelkiismereted, akkor jól tetted.


De gondold el, mi lenne, ha 400-ból élnél és azt a 200+-t minden hónapban betennéd egy számlára vagy egy befektetési alapba. Nyugdíjas éveidre milliomos lennél és nem kéne nyugdíjból élned... De te tudod, hogy inkább ez vagy a lelkiismereted!

2012. jún. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Havi 600 nettó mellett tojnék magasan a munkanélkülire...
2012. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rosszul, ha tudod akkor változtasd meg, szerintem.
2012. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél, a kp-ra semmi garancia nincs, így legalább megvan a szerződés szerinti jó fizetésed.
2012. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nincs garancia a készpénzre, akármikor mondhatja, hogy te ott se dolgoztál soha, és másnap már ne gyere (bár az én életvitelem mellett ez nem érdekelne különösebben, mert ennyi pénzből 1 év alatt milliókat tennék félre). Meg későbbi munkahelyen is számíthat, mert beírhatod te az önéletrajzba, hogy itt meg itt dolgoztál, de a végén úgyis kérni fogják a kilépőpapírjaidat.


Szóval ezek miatt valószínűleg ez a jobb, bár én lehet, hogy mégis megkockáztattam volna a feketézést, tekintve, hogy az a 200 nettó különbség az önmagában több, mint a jelenlegi fizetésem :P


A te indokaid egyébként szerintem teljesen irrelevánsak, egyrészt nyugdíja a mai 20-30as korosztálynak valószínűleg egyáltalán nem lesz - már most lenyúlták a magánnyugdíjkasszát, és lassan 70 év fölött lehet nyugdíjba menni, mi lesz később? Kevés gyerek születik, azok is cigányok, csak segélyt húzzák, akkor ki fogja kitermelni a te majdani nyugdíjadat, ha senki nem dolgozik?


A munkanélküli ellátásról meg annyit, hogy "normális összegűre" hiába is számítasz, mert törvény szerint maximum 3 hónapig jár, és akkor is legfeljebb csak a mindenkori minimálbér összege. (kivéve, ha az EUban dolgozol, mert akkor kérheted a külföldi országtól).

Ez a munkaügyi honlapján is megtalálható:


[link]


"A járadék összege a folyósítás teljes időtartama alatt a járadékalap 60 százaléka, amely azonban nem lehet magasabb a jogosultság kezdő napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napi összegénél."

2012. jún. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Hogy szerintem hogy döntöttél?


Tisztességesen, de bután...


- sajnos ez mindenre érvényes ebben az országban. Ha tisztességes akarsz lenni akkor saját magad szívatod meg, tehát butaságot csinálsz ha azt nézzük neked mi lenne jobb... Jól kitalálták ott fent a dolgokat.


A bővebb véleményemet meg leírta az előttem szóló.

2012. jún. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!