Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen összegű gyakornoki...

Milyen összegű gyakornoki fizetésre számíthatok, ha a következő tanulmányokat folytatom?

Figyelt kérdés

-Gazdálkodási és menedzsment alapszak (levelező, költség.t.)

-titkárságvezető felsőfokú szakképzés ( nappali, felsőfokú szakképzés)


A gyakorlat pedig 9 hetes, ami a titkárságvezetői képzéshez szükséges.


De a munkakör mindkét képzéshez megfelel. Viszont a gyakornoki fizetést, még mindig nem tudom, hogy mekkora összegre vagyok így jogosult?



2012. júl. 3. 20:04
 1/3 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen céghez mész. Nagyon szerencsésnek kell lenni, hogy jól fizessenek. Az ilyen kávéfőzős, adatfeltöltős, fénymásolós helyeken általában nem fizetnek túl sokat, max annyit, mint diákmunkában, de van hogy annyit se.
2012. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Elvileg heti 13 950 ft-ot kellene, hogy kapjak...legalábbis ennyit mondtak. Viszont ezt a törvény az alapképzéses gyakorlathoz írja, itt pedig az Fsz. képzés miatt vagyok. Ezért nem tudom, mire számítsak mégis. Hiába végzem a két szakot párhuzamosan... Teljesen tanácstalan vagyok. :(
2012. júl. 3. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelenleg az a helyzet, hogy pályakezdőként, szakmai tapasztalat nélkül lehetetlen elhelyezkedni. Ezt kihasználva a cégek általában ingyen, vagy jóval a kötelező előírt alatt foglalkoztatják a gyakornokokat. Mondván, hogy örülj, hogy találtál valamit.

Én úgy jártam, hogy 500 Ft-os órabérben vettek fel könyvelőnek, 4 év multis tapasztalattal. Igaz, ilyet még nem csináltam. Elvállaltam, de a főnök nap mint nap az orrom alá dörgölte, hogy azért kapsz ennyit, mert te ennyit érsz. Erre 1 hónap után már nem bírtam magam tovább türtőztetni, és elmondtam neki, hogy az én végzettségemmel, hátteremmel azért a kötelező bérminimumot illene megadni, pláne, hogy be sem jelentett, így igazán olcsó vagyok neki. Erre megadta a kötelező bérminimumot, de közölte velem, hogy ne is menjek többet. Hát, így állj ki a jogaidért.

Szerintem 9 hetet ki lehet így bírni, de hosszú távon ne dolgozz ennyiért.

2012. júl. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!