Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy ev au pair-kedessel...

Egy ev au pair-kedessel mennyit lehet kb keresni nemetorszagban?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez relatív. Alapvetően elmondható, hogy az au pairkedés nem az a munka, amivel távolabbi célokra lehet pénzt gyűjteni.


Megéri au pairkedni, hiszen világot látsz, nyelvet tanulsz, kapsz szállást, ellátást, gyakorlatilag mindent, amire szükséged van, a többit pedig a zsebpénzedből tudod fizetni, amit a családtól kapsz. Ez tényleg csak zsebpénz, Németországban pl. 200-300 eurónál többet nem kapsz havonta, a legtöbb ismerősöm 250-et keresett ott au pairként.


Ha azt nézzük, hogy ebből tényleg csak bulikra, programokra, vásárlásra kell költened, mert az alapok megvannak (nem kell rezsit, lakbért, kaját fizetned), ez elég jó kis zsebpénz, de semmi több. Arra jó, hogy a kintléted alatt meg tudd venni azt, ami kell, tudj szórakozni stb.


De spórolni, gyűjteni nem nagyon lehet így. Én Brüsszelben voltam, havi 450 eurót kerestem (kiemelkedőnek számított és szerintem most is annak számít), alig vásároltam, alig jártam el valahova, és így kb. 300 ezer forintot spóroltam össze. Tehát ha nagy terveid vannak (abból következtetek, hogy nem havi hanem évi fizut kérdezel), akkor ahhoz az au pairkedés kevés lesz.

2012. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az aupairkedés célja nem a pénzszerzés, hanem a nyelvtanulás.
2012. júl. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!