Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a jó önéletrajz?...

Milyen a jó önéletrajz? Fontos az, hogy egy oldalnál ne legyen hosszabb?

Figyelt kérdés

Komolyan veszik azt a kritériumot, hogy ne legyen hosszú a cv, mert az europass önéletrajznál nekem 3 oldalasra jönne ki.

Köszi a válaszokat.


2012. júl. 9. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:

3 oldal, az nagyon sok.

Hagyd ki a munka szempontjából nem túl releváns dolgokat. Így látatlanban elég nehéz megmondani, hogy miért ilyen hosszú. De volt olyan barátnőm, aki 3 oldalas cv-t küldözgetett mindenhova. Talált végül állást, de szerintem szörnyű volt a cv-je. Túl szószátyár. Pl. fél oldalon keresztül írta, hogy milyen nyelvtanfolyamokat tartott.

Szerintem max. 1,5 oldal.

2012. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csinálj amerikai tipúsút. Elérhetőségek feltétlenül+iskola+munkatapsztalat, esetleg jogosítvány ha van írd bele és a beszélt idegen nyelveket stb, max 2 oldal legyen 12-es betűméretben,esetleg 11-es betűméret ennél kisebb túl kicsi a nagyobb túl nagy, ennél több nem kell, ha valamit ki akarsz fejteni arra a motivációs levél ideális, de az önéletrajz nem. Nem kritérium, itt nincs olyan, de felesleges leírni hogy melyik általános iskolába jártál vagy hogy mikor és hol születtél. Most csak "beköszönsz" hogy "helló engem ez érdekelne" senki nem akar még felvenni ha ideális vagy megkérdezik a továbbiakat is
2012. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Europass típusú önéletrajzot csináltam, és sok helyet vett el a nyelvtudás meg az iskola rész leírása, emiatt lett 3 oldal, ami már nekem is soknak tűnt.

Végül csináltam egy másik típusú önéletrajzot, aminek a mintáját egy álláskereső oldalról szedtem le. Tényleg csak a legfontosabb adatok vannak benne, ami érdekli a munkáltatót és így végül is egy oldal lett.

Köszönöm szépen a segítségeteket és a tanácsokat.

2012. júl. 9. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a nyelvtudás miért vett el sok részt:


-angol: felsőfok, gazdasági szaknyelv

-spanyol: középfok, gazdasági szaknyelv


Nekem ennyi, ez 2 sor. Persze nem tudom hány nyelven beszélsz...

Iskolában a középfok alatt ne írj bele mást. Tanfolyamokat csak ha a munka szempontjából releváns.

2012. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, most már nekem is pár sor lett a nyelvtudás rész:) viszont az europass verziónál egy táblázatba szedi a nyelveket, és ott bele kellene írni szóbeli, írásbeli kategóriákba, h milyen szintem beszélik pl. C1 stb. Na az nálam egy nagy táblázat lett, a pár sor helyett.

A másik amit elrontottam szerintem, h a szakoknál beleírtam, hogy melyek a legfontosabb általános és szakmai tárgyaim az egyetemen. Sok helyen láttam, h a tárgyakat beleírták a cv-jükbe. De végül én egy sokkal egyszerűbb átláthatóbb cv-t csináltam, és a tantárgyakat is kihagytam belőle, mert szerintem úgyse kíváncsiak rá.

2012. júl. 10. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!