Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van a munkáltatókkal, hogy...

Mi van a munkáltatókkal, hogy egyre több az indulatos álláshirdetés?

Figyelt kérdés

" Ne dohányozz, és beszélj"

" Megfigyelem"

" Dolgozni akaró, és tudó"

" Kíméljenek"



Egyre több ilyen olvasható a hirdetésekben, még embere sincs, de már lekezelő...


Szerintetek?



2012. júl. 10. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos nem "csak" a hirdetésben tudnak lekezelőek lenni.

Ma voltam egy interjún...siralmas volt.

Én elhiszem, hogy 20 évesen nagyon okos, sokat tud... elhiszek neki mindent. De hogy milyen stílusban beszélt velem. Legalább a koromat tisztelné egyik-másik... már-már anyja lehetnék.


És sajnos azért ilyenek, mert megtehetik. Egy állásra többen jelentkeznek, mint hinnéd. és van miből válogatnia.

2012. júl. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Erre csak egy idézetet írnék..


"Még kér a nép, most adjatok neki"

2012. júl. 10. 20:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Van olyan eset is, amikor a munkáltatónak is van rossz tapasztalata:

[link]

2012. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem semmi ahhoz képest, amint a munkakeresők produkálnak a különféle színvonalas, ingyenes hirdetőoldalakon.

Különösen az apród.hu érne meg egy HR-tanulmányt...


A sok agyoniskolázott ember beírja, hogy


"munkát keresek sűrgőssen" --- előbb magyarul kéne megtanulni!

"bármit elvállalok" = nem értek semmihez...

"nagyon nehéz a megélhetés" --- pont leszarja a munkáltató, hogyan élsz meg, sajnálatból nem fog felvenni!

"Ausztriába mennék, nyelvet nem beszélek" ---no comment...

2012. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A bármit elvállalok az miért = a nem értek semmihezzel?


egy hr- es vagy munkaügyis mihez ért? mert a kiválasztáshoz egyik se, garancia sincs a munkájukra, hogy akit kiválasztgatnak az majd beválik, akkor meg mi szükség az egész hajcihőre?

A legtöbb munkát pedig egy óvodás is meg tud csinálni, vagy bele tud tanulni!


Nem HR es felhajtás kellene, hanem 2 hetes ingyenes betanulóprogram a végén vizsgával negyed fizetésért!


Csakhát a statisztikai adatgyüjtésért meg elemzési eredményekért is valaki sokat fizet, másvalakik meg jól keresnek vele.

2012. júl. 13. 22:54
 6/8 A kérdező kommentje:

Mert értelemszerűen hova megy a burzsuly gyárat építeni?


Oda ahola legolcsóbba munkaerő, és a legtöbb a nyomorult.


ennek felderítéséhez meg naprakész adatok, és piaci elemzés kell..

2012. júl. 13. 22:55
 7/8 A kérdező kommentje:

ja és szrok az írásra a gondolataim a helyén vannak!

és a legjobb nyelvészt is szrrá verem sakkba!

2012. júl. 13. 22:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van. Szerintem a legtöbb helyen felesleges az ilyen többkörös interjúztatás, meg stb....

Sajnos szinte mindenhol elvárják azt, hogy tele legyen az ember a munkakörre jellemző tapasztalattal, még akkor is, amikor úgy adják fel a hirdetést pl. "Tapasztalat nem szükséges, betanítunk..."

Aztán jön a "meséljen 3 percben magáról" és a "beszéljen 5 percen arról, hogy mért is jó a...." és vmi baromság, pl. mért lenne mindenki fegyvert tarthatna....mért jobb a bioalma a rendesnél....mért lenne jó a kötelező egyenruha az iskolákban


Na de én csak egy sima tel. ügyfélszolgálatra jelentkeztem (ami azt jelenti, hogy ügyfél telefonál-kérdez-én meg válaszolok).

De nagyon sok munkakörnél is hasonlóak a feladatok. Egy sörnek szerintem teljesen mindegy, hogy aki kinyitja és kitölti, az tud-e beszélni 5 percben a globális felmelegedésről vagy sem

Na mindegy...

2012. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!