Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 14 évesen vállalhatok bármilye...

14 évesen vállalhatok bármilyen diákmunkát?

Figyelt kérdés
Esetleg vannak olyan szervezetek, ahol már 14 évesen lehet munkát vállalni? Vagy valami egyéb pénz keresési módszer... pl kutyasétáltatás. Van valami kivitelezhető ötletetek? Szórólapoznom lehetne??? Előre köszi a NORMÁLIS válaszokat! 14/L
2012. júl. 13. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan, törvényesen nem végezhetsz 14 évesen munkát. 15. életév betöltésétől is csak a nappali tagozatos diák, és csakis a szünidőben.

16. életév betöltésétől lehetséges munkát vállalni, ha nem vagy már diák.


Nem hivatalosan: bármikor.

2012. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De hát nem hivatalosan milyen munkát lehet végezni???
2012. júl. 13. 12:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ezt a kérdést kb naponta felteszik itt az oldalon.

Most őszintén, milyen munkára gondolsz?

Kutyasétáltatás.. Hát, esetleg ha valamelyik szomszédod nagyon jófej és megszán, akkor ad egy kis pénzt érte egyszer-kétszer, de ebből szerintem nem fogsz tudni rendszeres melót csinálni.

Szórólapozni... Csináltam már én is feketén, csak az a baj, hogy ismerettség kell hozzá. Ha bemész valahova, hogy szórólapokat akarok kivinni, tuti elhajtanak.

És ezt mondanám minden más lehetőségre is: ismerettség kell, feketén és főleg ilyen fiatalon egy vad idegen elég kis valószinűséggel fog alkalmazni. Szerintem.

2012. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hivatalosan főleg ismerősökön keresztül tudsz munkát vállalni. Pl. szórólapozni tudsz, ha van családi ismerősötök, aki szeretne egy kis reklámot a cégének. Vagy mezőgazdasági munkát is végezhetsz (pl. gyümölcsszedés). Ahogy írták: kutyasétáltatás, gyerekekre vigyázás (ha felelősségteljesnek tartod magad és a szüleid és úgy látják). De a szüleiddel, nagyszüleiddel is beszélhetsz, hogy elvégeznél bizonyos ház körüli munkákat, és azért némi zsebpénzt kapnál.
2012. júl. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 14 éves kortól mezőgazdasági munkát végezhetsz már, úgy tudom. Málnaszedés, almaszedés...stb.

Nem hivatalosan pedig olyasmit érdemes, hogy pl a környéken élő nyugdíjasoknak segítesz pl takarítani, bevásárlásnál cipekedni...stb, és ezért kapsz tőlük pénzt. Szóval talpraesettségtől függ. Esetleg, ha van olyan osztálytársad, aki megbukott valamiből amiből te jó vagy és most pótvizsgára készül, akkor a szüleivel megegyezhettek, hogy te pénzért cserébe segítesz neki felkészülni...

2012. júl. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!