Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy értékesítő pozicíóban...

Egy értékesítő pozicíóban lévő irodai dolgozói munkával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Például mint az alábbi meghirdetett munka:


[link]


Milyen jellegű a munka pontosan mit kell csinálni, mennyire monoton vagy változatos a feladatkör, van e előrelépési lehetőség és körülbelül milyen fizetésre lehet számítani? Van e esetleg a nemek tekintetében túlsúly ezen a területen, vagy abszolút vegyes?

Van ebben karrierlehetőség érdemel belevágni?


Köszönöm szépen!


2012. júl. 16. 01:02
 1/6 okoskatörp ***** válasza:

Az ilyen munka eléggé érdekes, változatos, de talpraesettséget és kiváló stressztűrést kíván. A feladat általában bizonyos ügyfelek felkutatása (segítséggel vagy anélkül) és megkeresése. A cél valamilyen termék vagy szolgáltatás eladása.

Előrejutás általában van, valamilyen szintrendszerhez kötődő szisztéma szerint. Az előrejutás a teljesítményen és a tudáson múlik.

Legtöbbször külsősként, számlaképesen alkalmaznak, de azért gyakori az alkalmazotti foglalkoztatás is. Kizárólag tisztán teljesítménybéres fizetés mindenhol, hiszen ez egy kötetlen munkakör. Alkalmazottként van egy közeoes teljesítményelvárás általában.

2012. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 okoskatörp ***** válasza:

A fizetés értelemszerűen a teljesítménytől függ, de kezdők esetén ritkán megy 200-250 bruttó fölé.

A nemek megoszlása változó, nem jellemző.

Amire figyelni érdemes, azok a képzések. Minden értékesítő cég tart rendszeresen képzést. Az első 1-2 ilyen alkalom mindenhol pénzes, hiszen még nem melegedtél meg a cégnél, nem ölnek beléd vakon pénzt. Ha azonban a további képzésekért is pénzt kérnek, kezdj el erősen gyanakodni.


Az általad megjelölt cégről: khmmm.... :(

2012. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat! Az általam megjelölt cég csupán az egyik első amit találtam keresés közben én sem hallottam még róla, kétségtelen egy ismert cégnél szívesebben próbálkozik az ember. Ezek szerint akkor javarészt jutalékos rendszerben működik ez a terület. Rengeteg állást úgy hirdetnek meg hogy fix plusz jutalék ezek általában egy 100-150 ezer forintos fix összegek szoktak lenni+ jutalék. Ezek akkor kamu dolgok lennének, nincs is fix? Számomra egy fix+ jutalékos rendszer alkalmazotti viszonnyal lenne az ideális, bár ezen a területen úgy látom erre nem sok az esély. Az is igaz hogy eleve gyanús ha konkrét összeggel dobálóznak a hirdetésben...
2012. júl. 23. 14:45
 4/6 okoskatörp ***** válasza:
Nincs ellentmondás. A fix az a minimálisan elvárt munkateljesítményhez tartozó jutalék. Ha ennél többet dolgozol, arányosan többet kapsz. Ha tartósan kevesebbet dolgozol, elbocsátanak. Jellemzően 3-6 hónap a türelmi idő, amíg betanulsz.
2012. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha jól értem akkor fix fizetés gyakorlatilag nincs, hanem egy minimális teljesítési követelmény van, jutalékért és ha azt alulteljesíted akkor elbocsájtanak.

Ami engem nagyon érdekelne, hogy nagy átlagban beszoktak jelenteni a cégek? Sajnos azt hallottam nagyon gyakori hogy nem jelentek be.

2012. júl. 30. 22:48
 6/6 okoskatörp ***** válasza:

A gyakoribb az hogy kiváltatják a vállalkozóit. Ha el tudod költségelni a kapott pénzt és tényleg dolgozni akarsz, akkor ez neked jobb.


Ha alkalmazottként foglalkoztatnak, akkor általában nincs a bejelentéssel gond. Ellenben az első esetnél jóval kevesebb (40-50 %) pénzt kapsz, mert a közterheidet a cég fizeti utánad. Valamit valamiért.

2012. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!