Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg a nők kevesebbet...

Tényleg a nők kevesebbet keresenek?

Figyelt kérdés
Ma olvastam egy internetes cikkben, de nem nagyon értem. Most ezt úgy kell elképzelni, hogy pl. egy férfi tanár (ugyanabban az iskolában ugyanolyan szakkal, ugyanannyi órával, és minden tekintetben ugyanazokkal a paraméterekkel) többet keres mint egy női tanár? Vagy egy női troli vagy buszvezető? Ők is ledolgozzák a napi 8 vagy 10-12 órát, nincs több szünetük, nincs több szabadságuk, stb, és mégis? Ki találta ezt ki? Miért hagyják ezt a nők? Én férfi létemre ezen nagyon megdöbbentem, de most vagy én értettem valamit félre, vagy nem igaz az, hogy mindenki egyenlő fajra, vallásra, nemre való tekintet nélkül?
2012. júl. 24. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
A megkülönböztetés főleg a versenyszférára vonatkozik. És igen, kevesebbet keresnek. Pl egy multinál ugyan olyan beosztásban a nők kb 20%-al keresnek kevesebbet.
2012. júl. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rosszul látod. Nem találta ki senki, egyszerűen így alakult. De könnyebb lenne értelmezni, ha linkelnéd a cikket.


A közszférában a bér a ledolgozott évektől és képzettségektől függ, vagyis nemtől független.

De itt is előfordulhat, hogy a nők átlagbére alacsonyabb, ha a jobban fizető munkákat nagyobb arányban férfiak végzik.


Amikor fölvesznek valakit ilyen munkára, akkor az alkalmazó különbséget tehet a nemek között. Nyilván ilyesmit nem lehet bizonyítani, senkinek nem fogják azt mondani, hogy azért nem téged választottalak, mert nő vagy. Lehet filózni rajta, hogy milyen rossz már, de akkor is lehet a háttérben ilyesmi.



A versenyszférában ugyanaz igaz lehet.

De emellett van még egy dolog, hogy a bér nem fix. A bérben a munkaadó és a munkavállaló egyezik meg béralku formájában.

Itt előfordulhat, hogy egy nőnek eleve kevesebbet ajánlanak fel, mert tudják, hogy úgyis elfogadja.

Vagy a másik oldalról az is lehet, hogy a nő eleve kisebb bérigénnyel jelentkezik.


Tehát ha bértárgyalások kerül sor, akkor simán előfordulhat, hogy ugyanolyan munkáért 2 illető eltérő fizetést kap.

2012. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!