Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Andragógia diplomával munkát...

Andragógia diplomával munkát keresek Szabolcs megyében. Ötletek, hova forduljak, kik azok, akik munkát tudnának adni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, sztem csak a realitást mondom, ha azt javaslom két választásod van:

1, ha dolgozni akarsz, elhúzol külföldre

2, ha nem, akkor berendkezkedsz 20 éve smunkanélküliségre

2009. júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mennék külföldre is. Ha van olyan cég, akit ismersz, és ezzel foglalkozik, szívesen veszem az ötletet! Köszi
2009. júl. 16. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,hogy megkérdezem(lehet,hogy tájékozatlan vagyok,és ezért bocs)de az Andragógia pontosabban mit takar? Felnőttnevelés? vagy mi? Tényleg érdekel,hogy konkrétan ez miben is áll.
2009. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az andragógia tkp. művelődésszervezés, csak divatosabban megfogalmazva, illetve azért valamivel mégiscsak töb annál. A szak maga felnőttképzést jelent, ide tartoznak pl.tanfolyamok,(OKJ és hasonlók),tréningek megszervezése,át-és továbbképzések szervezése,munkahelyi képzés..

Továbbá vannak ún.felnőttképzési szolgáltatások: pályaorientáció,pályaválasztási tanácsadás,munkaerőpiaci tanácsadás,pályakorrekció,elhelyezkedési tanácsadás,álláskereséi technikák elsajátítása,ezek oktatása.

Az Unió egyik vesszőparipája a LLL (Life Long Learnin, vagyis az élethosszig tartó tanulás).

Ezeket az ismereteket non-profit és profitorientált szférában is lehet persze alkalmazni...vállalkozóként de a közszférában is elhelyezkedhetünk vele...

Szóval aki andragógiát tanul,az alapvetően az eddig leírtakkal foglalkozhat, és ezt még kiegészíti a szakirány:művelődésszervező...kulturális programszervező,rendezvényszervező(ezt sokan lenézik, nem értem miért-- elég szomorú,a a kultúra igenis fontos és valaki ezt is megcsinálja,csak ezt senki nem szokta észrevenni...ha elmész egy koncertre,kiállításra,színházba,veszel egy könyvet,stb..ez ne csak úgy van magától,ezt valakik előkészítik és lebonyolítják...

Szerintem nem egy haszontalan szak, bár még mindig nem ismertük fel a fontosságát, remélem hamarosan ez is meglesz.

Nagyjából ennyi

2009. júl. 16. 12:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszi a gyors információt.Így olvasva egészen másképp hangzik mint a "felnőttképzés"...Nem vagyok benne jártas,és nem is értek ehhez a szakmához,de valahogy úgy érzem,hogy most evvel a végzettséggel nem sokra mész...Talán tényleg külföldön kéne próbálkozni ha elég jól beszéled az adott ország nyelvét...itt Angliában elég sokszor olvastam régebben hogy rendezvény szervezési menedzsert keresnek...Talán kint jobban felkapott mint otthon...
2009. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, külföldön biztos könnyebben találnék munkát, de angolul nem jól beszélek. De kimennék, ha egy mód lenne rá.
2009. júl. 16. 12:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj ki nyelvet tanulni 1 évre, pl babysitternek stb. Aztán majd eldöntöd.
2009. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!